Reklama
aplikuj.pl

Kolejna budżetowa Motorola niedługo zawita na globalny rynek. Co oferuje Moto G53 5G?

15 grudnia Motorola rozszerzyła swoją ofertę w Chinach o kolejny model z niższej półki. Moto G53 5G nie zostanie długo w Państwie Środka, bo producent zaplanował dla tego smartfona globalną premierę. Co ciekawe, nie będzie to dokładnie to samo urządzenie.

Pośród wielu głośnych premier, w ubiegłym miesiącu pojawiło się też kilka modeli z niższej półki, w tym Motorola Moto G53 5G

Smartfon debiutował w Chinach 15 grudnia i, jak się okazuje, jeszcze w tym kwartale zawita na globalne rynki. Motorola zapowiedziała jednak, że nie otrzymamy dokładnie tego samego urządzenia, bo specyfikacja międzynarodowej wersji będzie różnić się od tej chińskiej i to na lepsze.

Producent wymieni 6,5″ panel LCD IPS z odświeżaniem 120 Hz na nieco większy, bo 6,6-calowy ekran OLED z odświeżaniem 90 Hz. Zamiast Snapdragona 480, nasza wersja napędzana będzie przez układ Snapdragon 4 Gen 1 w wariancie 6,128 GB, którego chińscy użytkownicy też nie dostali. Oprócz tego dostaniemy też nieco szybsze ładowanie 20 W.

Kolejna zmiana dotyczy aparatów. Do 50- i 2-megapikselowego aparatu dołączy też obiektyw ultraszerokokątny z matrycą 8 Mpix. A 8-megapikselowa kamerka do selfie będzie teraz miała rozdzielczość 16 Mpix. Zmian jest więc całkiem sporo, ale warto wspomnieć, że tak jak i w chińskim wariancie, globalna wersja Moto G53 5G zapewni łączność NFC, Androida 13 i wejście słuchawkowe 3,5 mm.

Spodziewamy się, że przez te ulepszenia również cena będzie odbiegać od tych, które obowiązują w Chinach:

  • wersja 4/128 GB kosztuje tam 899 juanów (ok. 575 zł),
  • natomiast za wariant 8/128 GB trzeba zapłacić 1099 juanów (ok. 700 zł).