Reklama
aplikuj.pl

Motorola Razr z dużym zewnętrznym ekranem? Pojawił się dziwny patent

Konkurs z Okazji Dnia Kobiet - do wygrania 8 złotych motorola razr

Doniesienia wskazują, że kolejna Motorola Razr jest już w przygotowaniu. Na jej temat nie wiemy jednak zbyt wiele. Tymczasem pojawił się patent, który może wskazywać, że nowa generacja składanego smartfona będzie dość… dziwaczna. Oczywiście, o ile firma zdecyduje się na wdrożenie go w życie.

Patent na smartfon z klapką z dwoma dużymi ekranami. Czy to może być kolejna Motorola Razr?

Obecne telefony o konstrukcji typu clamshell charakteryzują się podobną budową. Niezależnie od producenta. Mamy jeden duży, składany wyświetlacz wewnętrzny i drugi dodatkowy, umieszczony najczęściej obok modułu aparatu, do wyświetlania powiadomień. Motorola Razr ma nieco większy zewnętrzny wyświetlacz niż smartfony oferowane przez konkurencję, ale nadal możemy mówić o jednym dużym i drugim małym ekranie.

Konkurs z Okazji Dnia Kobiet - do wygrania 8 złotych motorola razr

jednak patent, który Motorola otrzymała od WIPO (Światowej Organizacji Własności Intelektualnej) przedstawia nam zupełnie nową i… cóż, dość niecodzienną konstrukcję. Sam model jest podobny do tych z serii Razr, ale posiada już dwa elastyczne ekrany. Ten wewnątrz i drugi, na zewnątrz urządzenia, z niewielką wyspą na górze, na której zostanie umieszczony aparat. Po szkicach patentowych można powiedzieć, że jest to skrzyżowanie Motoroli Razr z Royale FlexPai. Mamy więc zawias, na którym od zewnątrz będzie zawijał się wyświetlacz. Dokumenty wskazują, że ma być to zupełnie nowe rozwiązanie, które zminimalizuje uszkodzenia i umożliwi złożenie smartfona bez żadnej przerwy w środku.

Źródło: MySmartPrice

Oczywiście nigdzie nie jest powiedziane, że takie urządzenie faktycznie ujrzy światło dzienne. Jest to niecodzienny pomysł, który jednak będzie wymagał dobrego podejścia, bo takie urządzenie będzie narażone na wiele czynników mogących go uszkodzić. Trudno też powiedzieć, czy to w ogóle praktyczne rozwiązanie.