WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Motorola Solutions usprawni komunikację w Polskiej armii

Motorola Solution dokona rekonfiguracji i rozbudowy cyfrowego systemu radiowego w Polskiej armii. Nowy system będzie nazywał się TETRA (Terrestrial Trunked Radio) i zostanie on trzecim co do wielkości w Polsce.

Wdrożona komunikacja obejmowała będzie dziesiątki stacji bazowych, które zostaną podłączone do specjalnego biura przełączającego oraz tysiące cyfrowych urządzeń radiowych, stanowisk dyspozytorskich, szkoleń. Całość będzie posiadała pięcioletnią gwarancję. Michael Kaae, wiceprezydent ds. sprzedaży, mówi, że Polskie Siły Zbrojne od dawna są klientami Motorola Solutions. Dodaje on także, że nowo zaprojektowany system będzie wspierał potrzeby komunikacyjne wojska w celu utrzymania pokoju i bezpieczeństwa polskich obywateli.

Motorola Solutions od dawna tworzy kluczowe rozwiązania komunikacyjne, w tym sieci, usługi czy oprogramowanie, które ma służyć bezpieczeństwu publicznemu. Dzięki takiemu doświadczeniu nie ma co się obawiać o jakość systemu TETRA – z pewnością będzie on stał na najwyższym poziomie.

Źródło: https://newsroom.motorolasolutions.com, zdjęcie: By Ministerstwo Obrony Narodowej (http://mon.gov.pl/pl/galeria/1911) [Attribution], via Wikimedia Commons