Reklama
aplikuj.pl

Potężna Motorola X30 Pro zauważona w Geekbench

Potężna Motorola X30 Pro zauważona w Geekbench

Kilka dni temu Motorola oficjalnie ogłosiła datę premiery swojego nowego flagowca – X30 Pro, który będzie jednocześnie pierwszym na świecie smartfonem wyposażonym w 200-megapikselowy aparat. Teraz urządzenie pojawiło się w bazie Geekbench, ujawniając więcej szczegółów swojej specyfikacji.

Co już wiemy o Motoroli X30 Pro?

Na początku warto nieco uściślić nazewnictwo, bo o smartfonie Motoroli z aparatem 200 Mpix mówi się już od dawna i w wielu tekstach na jego temat możecie natknąć się na różne nazwy. Zanim poznaliśmy tę oficjalną, posługiwaliśmy się nazwą kodową „Frontier”. X30 Pro jest zaś nazwą wersji skierowanej na rynek chiński, wariant globalny pojawi się natomiast jako edge 30 Ultra.

Motorola potwierdziła, że urządzenie zadebiutuje już 2 sierpnia, wraz z nową składaną Motorolą razr 2022. W kwestii specyfikacji oficjalnie wiadomo, że prócz tak potężnego aparatu, flagowiec napędzany będzie przez układ Snapdragon 8+ Gen 1. I… to by było na tyle. Na szczęście wszystkie te przecieki, które do tej pory trafiały do sieci, dały nam dość dobry wgląd w specyfikację X30 Pro.

Smartfon ma zostać wyposażony w 6,73-calowy, zakrzywiony panel P-OLED z częstotliwością odświeżania 144 Hz. Z przodu ma znaleźć się aparat do selfie 60 Mpix, zaś z tyłu, oprócz 200-megapikdelowego czujnika Samsung ISOCELL HP1, producent ma umieścić obiektyw ultraszerokokątny 50 Mpix i teleobiektyw 12 Mpix. Przecieki wspomniały nam jeszcze o baterii 4500 mAh z ładowaniem 125 W.

Pojawienie się X30 Pro w Geekbench potwierdza nam obecność Snapdragona 8+ Gen 1 na pokładzie, a także to, że urządzenie dostępne będzie z maksymalnie 12 GB pamięci RAM. Nie zabraknie tutaj również Androida 12. Jeśli jesteście ciekawi uzyskanych wyników, to smartfon zdobył 1252 punktów w teście jednordzeniowym i 3972 w teście wielordzeniowym.