Move Mirror to pokaz możliwości sztucznej inteligencji. Program analizuje ruch użytkownika, a następnie naśladuje go… korzystając ze zdjęć znajdujących się w sieci.

Celem projektu jest sprawdzenie możliwości SI, która ma do dyspozycji ok. 80 tysięcy zdjęć znajdujących się w bazie. Aby wziąć udział w zabawie, należy odwiedzić tę stronę i zezwolić jej na dostęp do naszej kamerki internetowej. Kolejnym krokiem jest nagranie swojej sekwencji ruchów i przesłanie jej do Move Mirror. Algorytm wyszuka obrazki, które najbardziej pasują do naszego układu i ułoży z nich własny. Da się nawet stworzyć GIF, który porówna oryginalny taniec z tym, wykonanym przez sztuczną inteligencję.

Jak to wygląda w praktyce? Najlepiej sytuację oddaje oficjalny filmik przygotowany przez Google. Move Mirror to przede wszystkim okazja do zabawy możliwościami, jakie daje nam dzisiejsza technologia. Twórcy algorytmu zapewniają, że przesyłane wideo nie są przechowywane na serwerach Google, ponieważ wszystko odbywa się bezpośrednio w przeglądarce.

[Źródło: engadget.com; grafika: Google]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!