Jeśli zagrywaliście się jeszcze na PlayStation 3, to na fali popularności kreskówek mogliście zahaczyć o zabawę z niebieskim jeżem. Mowa o odsłonie Sonic the Hedgehog z 2006 roku, czyli jeszcze z tych lat, w których twórcom wybaczało się błędy, bo przynajmniej „było w co grać”.

A wspominam o tym tylko dlatego, że Sonic the Hedgehog dostał właśnie remake… ale nie takiego, jakiego zapewne oczekiwalibyście. Jego tworzeniem zajęli się bowiem oddani fani, a dokładnie to YouTuber ChaosX, który z paczką znajomych pracował ostatnimi czasy nad przeniesieniem tej odsłony przygód biegającego szybciej od Usaina Bolta jeżyka, czego efekt możemy nie tylko obejrzeć, ale też sprawdzić na własnej skórze:

Gra została odtworzona na silniku Unity z zachowaniem wszystkich najbardziej charakterystycznych i najważniejszych elementów z oryginału. Nowsza wersja jest również znacznie lepiej przygotowana pod kątem znanych bugów i przystosowana do obecnych rozdzielczości i częstotliwości odświeżania monitora. Co jednak najważniejsze, grę możecie pobrać i przypomnieć sobie „stare dobre czasy” na PC. Instalkę znajdziecie tutaj.

Czytaj też: Epic Games Store zapłaciło krocie za niezależną produkcję Pheoenix Point

Źródło: Eteknix

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!