Reklama

Możliwe, że Apple usunie przycisk pod ekranem

Apple znane jest z ciekawych podejść do nowych produktów. Potrafili oni już zabrać wejście minijack czy przycisk esc. Kolejne zmiany będą dotyczyły nowego iPhona. Możliwe, że zabraknie w nim normalnego przycisku tuż pod ekranem.

Wyświetlacz w iPhone 8 mam mieć wielkość 5,8 cala i pracować z rozdzielczością 2800 x 1241. Ma on być także OLEDowy. Pod takim ekranem zazwyczaj znajdował się zwykły, normalny przycisk. Apple właśnie z niego chce zrezygnować aby mieć więcej funkcjonalnej powierzchni. Czym ona ma być? Do końca jeszcze nie wiadomo. Możliwe, że nowa opcja będzie działała podobnie jak wirtualne przyciski ekranowe. Jednakże równie dobrze może ona być czym całkiem innym, bardziej dynamicznym. Może sami będziemy mieli wpływ na to, co tam się znajdzie? Może będzie to takie rozszerzenie wyświetlacza, które będzie zawierało najczęściej używane opcje?

Analityk firmy Apple, Ming-Chi Kuo, uważa, że owy funkcjonalny obszar pozwoli na użycie nowych, biometrycznych technologii. Oczywiście nie wiemy co on miał na myśli. Jeśli rzeczywiście firma zdecyduje się na usunięcie przycisku, to jaką funkcjonalność chcielibyście tam zobaczyć?

Źródło: https://www.neowin.net/

Zdjęcie: http://images.apple.com/