WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Możliwe, że powstaje Horizon: Zero Dawn na VR – Sony wyciąga ciężkie działa na PSVR?

Horizon: Zero Dawn na VR w postaci portu? A może to nowy tytuł korzystający z możliwości gogli wirtualnej rzeczywistości?

Sony sukcesywnie rozwija PlayStation VR. Nie można powiedzieć, że urządzenia do wirtualnej rzeczywistości sprzedają się jak świeże bułeczki, ale z roku na rok jest coraz lepiej, a dane opublikowane niedawno przez Oculusa wskazują na to, że gracze VR kupują bardzo dużo gier. Napędza to rynek, który w ciągu trzech lat może się dwukrotnie powiększyć. Jeśli opłaca się już teraz – to co dopiero przy kolejnych wersjach sprzętu, które pozwolą rozwinąć skrzydła tej technologii.

PlayStation VR 2 pojawi się na rynku dopiero kilka lat po premierze PlayStation 5, ale już teraz wiadomo, że aktualne gogle zadziałają z nową generacją konsol. I zdaje się, że Sony ze swoim London Studio, które dało nam Blood & Truth zamierza pójść w VR na całego. Okazuje się bowiem, że jedna z osób z branży wirtualnej rzeczywistości opublikowała informacje o istnieniu gry Horizon na PSVR.

Autor wpisu nie jest pewny czy mówimy o grze na PlayStation 4 czy PlayStation 5 (lub oba sprzęty), ale jego znajomy jest testerem właśnie takiej produkcji. Za swój wpis na Twitterze autor przeprasza, ponieważ nie sądził, że ktoś dostrzeże osobę z tak małymi zasięgami, a wie, że deweloperzy nie lubią, gdy ktoś zdradza ich plany.

Mleko się jednak rozlało. Co obstawiam, że szykuje London Studio? Będę zaskoczony jeśli okaże się, że powstająca gra będzie przeznaczona na PlayStation 4. PlayStation VR potrzebuje mocy, a przy takim pięknym tytule jakim jest Horizon będzie po prostu szkoda ciąć efekty graficzne. Strzelam zatem w nowy tytuł w uniwersum Aloy na PS5.