Reklama
aplikuj.pl

Specjalsi USA otrzymają zestawy przerabiające MRZR Alpha do warunków arktycznych

MRZR Alpha do warunków arktycznych

Lodowce topnieją, nowe szlaki się otwierają, a wraz z nowym terenem do kontrolowania, światowe mocarstwa muszą zadbać o odpowiedni sprzęt, aby na nim panować. Firmy doskonale o tym wiedzą, czego przykładem jest Polaris, która opracowała zestaw do konwersji MRZR Alpha do jazdy w warunkach arktycznych.

MRZR Alpha do warunków arktycznych

MRZR Alpha to lekki pojazd terenowy używany przez Dowództwo Operacji Specjalnych Stanów Zjednoczonych. Firma Polaris wygrała kontrakt na dostawę tego sprzętu w 2020 roku za 109 milionów dolarów i najpewniej zgarnie kolejne miliony za zestawy do ich konwersji. Obecnie tak naprawdę wszystkie amerykańskie służby zbrojne są zainteresowane zwiększeniem swoich zdolności operacyjnych w Arktyce.

Czytaj też: Zdalnie sterowana armata M242 Bushmaster trafiła do JLTV

Nic więc dziwnego, że zaprezentowany w tym miesiącu na targach Modern Day Marine zestaw przyciągnął taką uwagę. Ten obejmuje przede wszystkim gąsienice w miejscu kół, ale też odpowiada za modernizację kabiny do warunków arktycznych.

Zestaw Arctic jest obecnie w fazie rządowych testów walidacyjnych, a na początku przyszłego roku dowództwo podejmie decyzję, ile egzemplarzy kupić.