Reklama
aplikuj.pl

MSG Sphere London otrzyma największy na świecie ekran LED

MSG Sphere London, największy na świecie ekran LED

Poznaliśmy plany związane z MSG Sphere London, czyli areną muzyczno-rozrywkową w kształcie kuli, która powstanie w stolicy Wielkiej Brytanii. Będzie to projekt na kształt tego, co możemy już zobaczyć w Las Vegas i to w nawet większym stopniu, niż może się Wam wydawać. Za sam projekt odpowiada oddział MSG Entertainment Madison Square Garden przy udziale firmy Populous wyspecjalizowanej właśnie w projektach stadionów.

MSG Sphere London został zatwierdzony przez lokalnych planistów, więc budowa rozpocznie się wkrótce

Finalnie MSG Sphere London przybierze formę wielkiej kuli wyrastającej z ziemi, dzięki czemu będzie przyciągać wzrok z zewnątrz, ale wewnątrz znajdzie się również coś specjalnego, bo największy na świecie ekran LED. Finalnie cały budynek będzie bardzo podobny do MSG Sphere w Las Vegas i osiągnie średnicę rzędu 120 metrów i maksymalną wysokość 90 metrów, czyli prawie tyle, co Big Ben. Wokół tej kuli zostanie też rozdysponowane kilka mniejszych budynków pomocniczych.

Już wiadomo, że zewnętrzna część kuli będzie składać się z paneli elewacyjnych ze stali nierdzewnej z wbudowanymi programowalnymi diodami LED, które będą wykorzystywane do wyświetlania reklam, ale przede wszystkim treści związanych z odbywającymi się w środku przedstawieniami. Z kolei największy na świecie ekran LED w środku posłuży do zapewnienia gościom niesamowitych wrażeń, ale na tak wczesnym etapie nie znamy jeszcze jego szczegółów technicznych.

Czytaj też: Rosja ma problem. Przez sankcje zakład przestał produkować czołgi

Jak to zwykle bywa z takimi projektami, ten będzie czerpał część energii ze źródeł odnawialnych i będzie posiadał całkowicie zielony dach. W miarę możliwości zminimalizowane zostanie również zużycie wody, bo projektanci chcą, aby obiekt otrzymał ocenę BREEAM Very Good w kategorii budynków ekologicznych.