WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

MSI prezentuje serię MSI MPG SEKIRA 100, czyli obudowy nie tylko do gamingu

MSI prezentuje serię MSI MPG SEKIRA 100, czyli obudowy nie tylko do gamingu

MSI prezentuje eleganckie obudowy typu mid-tower z serii SEKIRA 100. Modele SEKIRA 100R oraz SEKIRA 100P oferują to co najważniejsze w codziennym użytkowaniu oraz gamingu – czyli solidne wykonanie, wysoką jakość materiałów oraz efektywny przepływ powietrza do systemów chłodzenia, który zapewniają 4 standardowe wentylatory. W obudowie można zastosować również chłodzenie wodne, takie jak MAG CORELIQUID.

MSI MPG SEKIRA 100 to solidne i wydajne obudowy nie tylko do gamingu

Solidna obudowa to podstawa dobrego komputera. Musi być wytrzymała oraz zapewniać odpowiedni przepływ powietrza. Nowe modele z serii MPG SEKIRA 100 charakteryzują się właśnie solidną ramą oraz bocznym panelem, w którym zamontowano szybę wykonaną z hartowanego szkła. Elegancki design w połączeniu z możliwościami ekspozycji komponentów skierowany jest do graczy ceniących sobie stonowaną stylistykę oraz duże możliwości zagospodarowania wnętrza obudowy za sprawą dobrze rozlokowanych przepustów.

zdj. SEKIRA 100R

Obudowy z serii MPG SEKIRA 100 opracowane są w taki sposób, aby zapewnić jak najbardziej efektywny przepływ powietrza do systemu chłodzenia, zapewniając komponentom optymalne temperatury pracy. Seria MPG SEKIRA 100 standardowo wyposażona jest w 4 wentylatory, a w sumie użytkownik może łącznie może zamontować ich aż 6. W przypadku modelu SEKIRA 100R dodatkowym atutem jest zastosowanie wentylatorów ARGB. Jeżeli to nie wystarczy, można dołączyć chłodzenie wodne z MAG CORELIQUID, które zapewni jeszcze lepszą wydajność Twojego komputera. W każdej obudowie z serii MPG SEKIRA 100 znalazły się łącznie trzy, montowane na magnesy filtry przeciwpyłowe, które zapobiegają przedostawaniu się pyłu i kurzu do wnętrza obudowy.

Czytaj też: Karty Inno3D Frostbite Liquid dołączają do konkurencji
Czytaj też: Test Genesis Radium 300 XLR. Tani mikrofon ze statywem od Genesis
Czytaj też: Phison prezentuje najszybszy kontroler PCI-E Gen4 x4

Elegancki przedni panel w obudowach MPG SEKIRA 100P wykonany jest z płaskiej tafli aluminium. Natomiast w modelu MPG SEKIRA 100R przód wykonany jest dodatkowo z aluminium oraz przyciemnianego szkła. Oba modele charakteryzują się stonowanym, prostym ale równocześnie eleganckim designem, dodatkowo podkreślanym przez dobór najlepszych materiałów i wysoką jakość wykonania. Zainstalowane w komputerze podzespoły można wyeksponować za sprawą bocznego panelu z hartowanego szkła, montowanego bez użycia śrub, przytrzymywanego za pomocą mechanizmu blokującego, który zabezpieczony jest od góry przesuwaną, górna pokrywą obudowy z otworami wentylacyjnymi.

zdj. SEKIRA 100P

Zaletą serii MPG SEKIRA 100 jest możliwość łączenia jej z płytami głównymi MSI. Wystarczy połączyć znajdujący się na płycie przedni port USB Gen2 Type-C o przepustowości 10 Gbit/s ze złączem na przednim panelu obudowy, uzyskując w ten sposób wygodny i łatwy dostęp do podłączania urządzeń i możliwość szybkiego przesyłania danych. Decydując się na produkty MSI można stworzyć kompletny, gamingowy ekosystem wykorzystujący system chłodzenia wodą i karty graficzne MSI.

MPG Sekira 100R przestrzeń:

  •     Długość coolera procesora: 170 mm
  •     Długość karty graficznej: 340 mm
  •     Długość zasilacza: do 250 mm (bez 3,5-calowej kieszeni/stelażu na dysk twardy)

Sugerowane ceny detaliczne:

MPG Sekira 100R – 489 PLN

MPG Sekira 100P – 429 PLN