Reklama
aplikuj.pl

Musk stwierdził, że kosmici wybudowali piramidy. Egipski rząd zareagował na jego wpis

respiratory Elon Musk, pomoc Elon Musk, pandemia Musk, respiratory od Muska, Musk koronawirus,

Egipt zaprosił Elona Muska do odwiedzenia słynnych piramid po tym, jak założyciel SpaceX i Tesli zamieścił satyryczny wpis, w którym stwierdził, że do powstania tych budowli doprowadzilła pozaziemska cywilziacja.

Miliarder, słynący z kontrowersyjnych wypowiedzi, w szczególności za pośrednictwem Twittera, i tym razem nie próżnował. Podjął temat temat popularny wśród fanów teorii spiskowych i po raz kolejny wywołał lawinę komentarzy. Nie powinniśmy się więc dziwić, że na jego działania zareagowali przedstawiciele egipskich władz.

Minister współpracy międzynarodowej Egiptu, Rania al-Mashat, najprawdopodobniej dostrzegła marketingową szansę w działaniach Muska. Egipt zmaga się bowiem nie tylko z pandemią koronawirusa, ale również z jej konsekwencjami, czyli m.in. spadkiem dochodów z turystyki. A zaproszenie światowej sławy przedsiębiorcy wydaje się całkiem trafnym pomysłem.

Czytaj też: Życie pozaziemskie może zniszczyć naszą cywilizację. I to nie za sprawą zaawansowanej technologii

Najsłynniejszy i największy ze starożytnych zabytków Egiptu, piramidy w Gizie, zostały ponownie otwarte dla zwiedzających w ubiegłym miesiącu po trzymiesięcznym zamknięciu. Rania al-Mashat napisała, że czeka na Muska, zachęcając go do odwiedzin i obejrzenia tych majestatycznych budowli.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News