Reklama
aplikuj.pl

Nowa mutacja koronawiursa. Kolejne kraje zawieszają połączenia z Wielką Brytanią

pandemia

Holandia i Belgia podjęły decyzje o wprowadzeniu zakazu lotów z Wielkiej Brytanii do tych krajów. Jest to związane z wykryciem na terenie południowej Anglii nieznanego wcześniej szczepu, który wydaje się rozprzestrzeniać znacznie szybciej.

Zakaz podróżowania w przypadku Holandii ma obowiązywać do 1 stycznia, natomiast decyzja belgijskich władz, jak na razie, dotyczy jednej doby, lecz prawdopodobnie zostanie przedłużona. W przypadku tego drugiego kraju zawieszono również połączenia kolejowe.

Czytaj też: Amerykańska armia przez prawie rok projektowała maski, które nie różnią się od sklepowych
Czytaj też: Bez przyjęcia szczepionki na koronawirusa nie dostaniesz pracy. Taki jest pomysł z USA
Czytaj też: Nowy szczep koronawirusa z RPA wywołał gwałtowny wzrost zakażeń

Zakaz został wydany po tym, jak premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson oraz jego współpracownicy, ogłosili, że nowy szczep koronawirusa zidentyfikowany na wyspach jest nawet o 70% bardziej zakaźny. Brytyjczycy wprowadzili również najwyższy stopień obostrzeń na terenie Londynu i południowej Anglii.

Mutacja koronawiursa wykryta w Wielkiej Brytanii oraz RPA powoduje szybszą transmisję SARS-CoV-2

Co ciekawe, Niemcy również biorą pod uwagę wprowadzenie zakazu lotów z Wielkiej Brytanii oraz Republiki Południowej Afryki. Wczoraj informowaliśmy, że na Czarnym Lądzie odnotowano bowiem znaczący wzrost liczby zakażeń powiązany z wykryciem nowej mutacji.