Reklama
aplikuj.pl

Nagradzany MyEye Pro pomaga niewidomym i niedowidzącym w codziennych trudach

Nagradzany MyEye Pro, MyEye Pro

Technologia jest w stanie przeskoczyć wiele ograniczeń naszego ciała i „naprawić to”, co zostało bezpowrotnie stracone. Świetnym tego przykładem jest nagradzany na targach CES 2022 MyEye Pro, czyli następca gadżetu Eye do montażu na okularach, który pomaga niewidomym i niedowidzącym w codziennych trudach życia.

Firma OrCam zaprezentowała na targach CES 2022 swoje unikalne urządzenie MyEye Pro

Jako następca OrCam Eye, wersja Pro jest znacznym uaktualnieniem oryginału. Posiada szybszy procesor, dodatkowy mikrofon (łącznie 2), okazalszy akumulator, czy lepiej zaprojektowane mocowanie do oprawek okularów. To wszystko przekłada się na znaczną poprawę działania pod kątem szybkości i skuteczności, co jest kluczowe, aby zapewnić użytkownikom swobodę działania.

Nic dziwnego, że OrCam za swoje MyEye Pro zdobył nagrodę zarówno w kategorii CES Innovation Accessibility, jak i Health and Wellness. Ten gadżet montuje się na okularach i po wstępnej konfiguracji korzysta z niego, jak z asystenta głosowego. Pomaga ono osobom niewidomym i niedowidzącym poprzez odczytywanie tekstu, rozpoznawanie ludzi, identyfikację produktów i wiele więcej.

Czytaj też: Po raz pierwszy w historii, dron uratował pacjenta z zawałem serca

Jeśli kojarzycie MyEye z oryginalnej wersji, to w tej nowej zdecydowanie najważniejszą nową funkcją jest „Smart Reading”, wyszukujący konkretne informacje. Ulepszony wariant doczekał się też asystenta głosowego, który rozpoznaje mowę i może poleceniem aktywować funkcję rozpoznawania twarzy, czy czytania strony w książkach, gazetach i menu restauracji.