ESL i Epic Games ogłosiły właśnie współpracę, której efektem będzie nowy tytuł podczas IEM Expo 2019. Mowa tutaj o Fortnite, które znajdzie się na targach w Katowicach.

Podczas nich zostanie przeprowadzone wydarzenie ESL Katowice Royale – Featuring Fortnite. Przez dwa weekendy ponad 200 graczy oraz influencerów weźmie udział w wydarzeniu. W pierwszym weekendzie zostanie rozegrana Polska edycja rozgrywek. Do wygrania będzie ok. 380 tysięcy złotych, czyli dosyć duża suma pieniędzy. 1-3 marca odbędzie się międzynarodowy turniej z pulą nagród równą aż 1,9 miliona złotych. Sebastian Weishaar, Chief Product Officer w ESL, mówi:

ESL Katowice Royale – Featuring Fortnite to nasz pierwszy międzynarodowy turniej Fortnite i jesteśmy z tego powodu niezmiernie podekscytowani. Fani z całego świata znają naszą katowicką imprezę i przywożąc do Katowic jedną z najpopularniejszych gier na świecie, mamy poczucie, że świetnie się tu wpasuje.

Wszyscy kibice będą mogli śledzić rozgrywki na miejscu albo na żywo w Internecie. W strefie nie zabraknie też atrakcji dla uczestników targów. Dwa tygodnie IEMu 2019 zapowiadają się coraz lepiej – jeśli Was tam nie będzie to macie czego żałować.

Czytaj też: Kobiece drużyny Counter-Strike: Global Offensive zagrają podczas IEM

Źródło: Materiały prasowe

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej