Na Księżycu podczas zaćmienia rozbił się meteoryt

Na Księżycu podczas zaćmienia rozbił się meteoryt

W ostatnich dniach Księżyc zabarwił się niemal na czerwono podczas jego zaćmienia. Miliony ludzi na całym świecie cieszyły się tym widokiem, jednak ci najbardziej spostrzegawczy zauważyli coś jeszcze. W czasie zaćmienia na powierzchni naszego naturalnego satelity prawdopodobnie rozbił się meteoryt.

Zdarzenie zaobserwował co najmniej jeden obserwator oglądający zaćmienie z podwórka. Ta osoba nie była pewna, czy krótki błysk światła był jakimś lokalnym zjawiskiem czy też czymś, co faktycznie wydarzyło się na Księżycu. Okazało się jednak, że błysk pojawił się w dwóch transmisjach na żywo, co oznaczało, że ​​faktycznie do czegoś doszło na powierzchni srebrnego globu.

Sam meteoryt był bardzo mały. Prawdopodobnie skała ważyła zaledwie kilkadziesiąt kilogramów i nie poruszała się zbyt szybko. Uderzenie zaobserwowano jako niewielki błysk, który trwał krótką chwilę. Pomimo tych trudności wielu osobom udało się wykonać zdjęcia i filmy upamiętniające to wydarzenie. Zazwyczaj obiekty te są zbyt małe, abyśmy mogli je zauważyć za pomocą domowych teleskopów. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się więcej na ich temat jest obserwacja takich kolizji. Dzięki nim dowiemy się więcej na temat częstotliwości zderzeń, do których dochodzi w Układzie Słonecznym.

[Źródło: popularmechanics.com

Czytaj też: Na Księżycu znajdują się teraz zwierzęta i rośliny