Nowa panorama wykonana przez chińską firmę Jingkun Technology (nazywająca siebie „Big Pixel”) jest świetnym przykładem tego, że aparaty w smartfonach jeszcze nie są w stanie konkurować z najlepszymi. Rozdzielczość zdjęcia jest tak oszałamiająca, że ​​można spędzić dni, wpatrując się w widoczne na nim szczegóły. 

Zdjęcie wykonane na dużej wysokości z perspektywy Oriental Pearl Tower w Szanghaju, dzięki czemu pokazuje otaczający krajobraz w wielu szczegółach. Z odległości wielu pięter nad ziemią, można powiększyć widok na tyle, by odczytać tablice rejestracyjne na samochodach i zobaczyć uśmiechnięte twarze przechodniów.

Sam obraz jest zbyt duży, aby go opublikować, ale wystarczy odwiedzić witrynę firmy i skorzystać z internetowego narzędzia, aby przekonać się jak wygląda. Doszukiwanie się nowych, wcześniej niezauważonych szczegółów to całkiem niezła zabawa. Ostrzegamy jednak, że, prawdopodobnie ze względu na duże zainteresowanie, strona internetowa co jakiś czas pada.

Jak „duży” jest obraz? Przeciętny aparat w smartfonie ma około 12 megapiksel i wykonuje dość ostre zdjęcia. To zdjęcie z Szanghaju ma… 195 gigapikseli. Jeden megapiksel to jeden milion pikseli, a gigapiksel to jeden miliard pikseli. Fascynujące, ale i przerażające jednocześnie, jak duże możliwości ma obecna technologia. Kamery mogą obserwować nas z odległości kilku kilometrów i dostrzec najdrobniejsze detale w naszym zachowaniu.

[Źródło: bgr.com]

Czytaj też: Zdjęcia Google z większym limitem miejsca

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!