WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nadchodzi Canvas, czyli „obudowa nowego typu”

Czasy, w których obudowa odgrywała rolę zwyczajnego „schowka” na podzespoły już dawno minęły. Na rynku coraz częściej pojawiają się obudowy-arcydzieła, których cena sięga nawet kilku tysięcy złotych. Jednak w tym segmencie trudno oczekiwać jakiejś spektakularnej innowacyjności… co ma zmienić Canvas, czyli najnowszy model firmy Streacom, który ma zostać zaprezentowany na targach Computex.

A właśnie, czy ktokolwiek z Was kojarzy nazwę Streacom? Ja szczerze mówiąc, nigdy wcześniej o niej nie słyszałem, dlatego rzuciłem okiem na ich ofertę i znalazłem tam dosyć ciekawe pozycje. Mowa głównie o pasywnych obudowach zachwycających swoją prostotą oraz dodatkach do chłodzenia pokroju bloków na GPU, czy zestawu ciepłowodów. Trudno jednak doszukać się tam jakichkolwiek typowo gamingowych pozycji, co może wskazywać na drogę, jaką obierze zapowiedziany model Canvas.

Wieść o nim pojawiła się na specjalnej stronie, która informuje nas, że ta obudowa powstaje we współpracy z firmą Maverick. Jest to prawdopodobnie to przedsiębiorstwo, które zajmuje się produkcją wyspecjalizowanych pod kątem cieplnym polimerów. Wspomniana strona posiada również licznik odliczający czas do jednego z dni targów Computex, dlatego to tam oczekuje się oficjalnej prezentacji. Szczerze jednak wątpię, że obudowa Canvas będzie przeznaczona dla nas – graczy. Spodziewam się raczej produktu kontynuującego specjalność firmy Streacom, czyli wyspecjalizowanego pod kątem bezgłośnego chłodzenia.

Źródło: canvas-case.com