Sama perspektywa wspięcia się na górę wywołuje u mnie zawroty głowy, więc nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jakie to uczucie po prostu usiąść sobie na rozwieszonym na skale hamaku i spojrzeć w dół. Mam wrażenie, że alpinistą trzeba się po prostu urodzić, a więc jeśli macie kogoś takiego wśród swoich znajomych, to od razu podrzućcie mu G7 Pod, który trafił na Kickstartera. 

Czytaj też: Specyfikacja komputera do Cyberpunka 2077 z E3 ujawniona

Jak informuje kanadyjski producent Grade VII, który specjalizuje się w wyposażeniu do wspinaczki, każda wyprawa alpinisty wymaga od niego dźwigania kilkunastu dodatkowych kilogramów sprzętu, co raczej nie jest pożądane w tej aktywności. Do tej pory, jeśli ktoś planował noc na skale, musiał postawić na namiot, który również swoje ważył. I w ten właśnie problem uderza Grade VII swoim G7 Pod, którego montuje się do ściany za pomocą sześciu regulowanych pasków. Producent zaleca rzecz jasna korzystanie z niego wyłącznie przy przywiązaniu się do głównej kotwicy wspinaczkowej.

G7 Pod jest kompaktowy i mierzy zaledwie 40 x 20 x 15 centymetrów w chwili złożenia przy wadze 1,5 kilograma. Jest wykonany w całości z nylonu o wytrzymałości 235D, a na dodatek może zostać napompowany za pomocą dołączonego worka, który osobno może odegrać rolę poduszki.

Taki relaks na wysokości nie jest jednak tani i teraz jest dostępny na Kickstarterze za 415 dolców. Więcej, bo 657$ zapłacą z kolei ci, którzy zechcą ochronić się przed żywiołami dodatkową matą, która dodaje 900 gramów wagi do zestawu. Firma planuje rozpocząć wysyłkę w sierpniu tego roku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Akcja spotkała się z ogromnym sukcesem, zgarniając prawie 160 tysięcy dolarów.

Czytaj też: Robot T-RHex wspina się za pomocą mikrokolców

 Źródło: New Atlas, Kickstarter

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!