Reklama

Hyundai pokazał nadwozie Kona N 2022

nadwozie Kona N 2022, Kona N 2022,

Najnowszy zwiastun pokazuje szereg zdjęć nadwozia modelu Hyundai Kona N 2022, a więc podkręconego crossovera Kona.

Zwiastun pokazał nadwozie Kona N 2022

Chociaż wiemy, że po Hyundai Kona N 2022 możemy oczekiwać po prostu bardziej agresywnych elementów i większej dawki sportowego sznytu, to tego typu zwiastuny i tak ujawniają wiele. Widzimy przykładowo bardziej agresywną konstrukcję kratki z całkowicie otwartą tą dolną, funkcjonalne duże wloty powietrza, czy znajome czerwone wykończenie rozciągające się od podstawy przedniej deski po bokach paneli wahaczy.

Na tyle zmiany bardziej rażą w oczy, bo choć dyfuzora nie widzimy, dostrzegamy podwójne rury wydechowe na bokach zderzaka, dwuskrzydłowy spojler dachowy i oczywiście również czerwone akcenty, komponujące się z tymi na przodzie.

Niestety ten zwiastun Hyundaia nie wspomina nic o wnętrzu ani o tym, co znajduje się pod maską. Wedle spekulacji Kona N 2022 ma dzierżyć czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem o pojemności 2,0 litra i mocy 282 KM, obracający przednie koła lub wszystkie cztery za pośrednictwem ośmiostopniowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów. Innymi słowy, podkradnie układ z modelu Veloster N.