WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Najbogatsi ludzie 2020. Musk i Bezos wystrzelili w kosmos

Najbogatsi ludzie 2020. Musk i Bezos wystrzelili w kosmos

Nowy ranking najbogatszych ludzi świata pokazuje kto ostatnio doskonale radzi sobie w biznesie. Pewna dwójka ma takie wyniki, że można się za głowę złapać.

Dostępna jest nowa lista Bloomberg Billionaires Index. Mówiąc prościej – lista najbogatszych ludzi na świecie. Jakie zmiany się na niej pojawiły? Kto jest liderem?

Na pierwszym miejscu znalazł się założyciel Amazona, Jeff Bezos. Jego majątek powiększył się o 73 miliardy dolarów i ma on już 188 miliardów dolarów! Wszystko dzięki wzrostowi cen akcji Amazonu. Mówi się, że jeśli tempo wzrostu majątku Bezosa się utrzyma to do 2026 będzie on pierwszym człowiekiem-bilionerem.

Czytaj też: Minimalna pensja 2021. Ile zarobią Polacy?

Drugie miejsce zajmuje Bill Gates z majątkiem 121 miliardów dolarów, który zarobił 8,23 miliarda dolarów. Trzeci jest Mark Zuckerberg posiadający 99 miliardów. Założyciel Facebooka zarobił ostatnio 20,6 miliardów dolarów.

Imponujący wzrost majątku zaliczył również czwarty na liście Elon Musk. Jego SpaceX i Tesla nie dość, że w ostatnim czasie mają szalone sukcesy związane z eksploracją kosmosu to jeszcze pozwoliły pozyskać mu 57 miliardów dolarów. Pracoholik, jak sam siebie określa Musk, ma aktualnie 84,8 miliarda dolarów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News