WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Najciekawsze newsy – filmy i seriale [29.02.2020]

Podrzucamy wam kilka ważnych informacji, które dziś mogły wam umknąć. Co wydarzyło się w świecie filmów i seriali? Zwiastun filmu Gwiazdeczka, kategoria wiekowa Nowych Mutantów i wiele innych newsów z 29 lutego przeczytacie poniżej.

Mulan – premiera w Chinach przesunięta

Mulan to najnowsza superprodukcja Disneya, której budżet wyniósł przeszło 200 mln dolarów. Szeroko zakrojona promocja świadczy o tym, że studio liczy na duże zyski. Niestety koronawirus jest innego zdania i z powodu epidemii w Chinach podjęto decyzję o przesunięciu premiery. Nie anulowano jej, ale nie podano żadnego konkretnego terminu. Z racji tematyki filmu Disney spodziewał się wielu milionów z chińskich kin, nie wiadomo jednak jak przesunięcie premiery wpłynie na box office. Spodziewać się można, że nawet po otwarciu kin frekwencja w nich będzie o wiele mniejsza niż przed wybuchem epidemii.

Kto zagrał Jokera w Harley Quinn: Ptaki Nocy?

Choć w Ptakach Nocy nie pokazano bezpośrednio postaci Jokera, to dwukrotnie dostaliśmy ujęcia jego sylwetki z charakterystycznymi zielonymi włosami. Jeden fragment dotyczył rozstania, a drugi tortur. Wiele osób spekulowało, kim był aktor wcielający się w Pana J. Teraz ujawniono, że był nim Johnny Goth, muzyk zdradził, że wkręcił się do tej roli dzięki znajomością na planie. Najważniejszy był jednak fakt, że on i Jared Leto mają podobne dłonie i noszą ten sam rozmiar ubrań.

Zwiastun filmu Gwiazdka dla Disney+

Disney pokazał na swojej platformie nowy zwiastun filmu Gwiazdka. Co ciekawe produkcja będzie dostępna z polskim dubbingiem podobnie jak było w przypadku The Mandalorian. Fabuła bazuje na powieści Jerry’ego Spinellego i skupia się na nastolatkach w liceum, ich emocjach i uczuciach.

W obsadzie: Darby Stanchfield, Giancarlo Esposito, Grace VanderWaal, Shelby Simmons oraz Karan Brar. Premiera już w marcu.

Y: Ostatni z mężczyzn – jest odtwórca głównej roli

Y: Ostatni z mężczyzn będzie adaptacją komisu skupiającego się na postaci Yoricka Browna, który jako jedyny przeżył tajemniczą śmierć wszystkich mężczyzn na Ziemi. Po odejściu Barry’ego Keoghana stacja FX znalazła nowego odtwórcę głównej roli. Został nim Ben Schnetzer, którego można kojarzyć z roli w filmie Warcraft: Początek, a także Święta Judy.

Serial zadebiutuje jeszcze w tym roku, a oprócz Schnetzera w obsadzie zobaczymy: Dianę Lane, Imogen Poots, Lashanę Lynch, Julianę Canfield, Marin Ireland i Amber Tamblyn

New Mutants – czas trwania i kategoria wiekowa

Ujawniono kategorię wiekową filmu Nowi Mutanci. Produkcja będzie dostępna dla widzów od 13 lat, co oznacza, że nie powinniśmy spodziewać się zbyt dużej brutalności. Zwiastuny zapowiadały, że Nowi Mutanci utrzymani będą w klimacie horroru, ale jak to będzie przy takiej kategorii wiekowej ciężko powiedzieć. Według oficjalnych informacji Nowi Mutanci będą trwali 99 minut, a to czyni go najkrótszym filmem o mutantach w historii serii.

Hunters od Amazona – ile będzie sezonów?

Nowy serial od Amazon Prime, Hunters, wywołał spore kontrowersje ze względu na poruszaną tematykę Holocaustu. pomimo tego produkcja spotyka się z pozytywnymi opiniami, choć nie wszyscy są równie zachwyceni. Amazon jeszcze nie ogłosił przedłużenia Hunters o kolejny sezon, ale twórca serialu, David Weil zdradza jak długa ma być to opowieść.

Mam w głowie wiele pomysłów, więc jeśli Amazon przedłuży serial i pozwoli mi kontynuować, to mam pomysły na co najmniej pięć sezonów.

Pierwszy sezon Hunters zakończył się trochę rozczarowująco, ale zdecydowanie zapowiada kolejne odsłony.

Ruszają prace na planie Baby Driver 2

Według najnowszych doniesień Sony rozpoczęło prace nad sequelem Baby Driver. Za kamerą ponownie stanie Edgar Wright, który zajmie się również scenariuszem. Do filmu powrócą gwiazdy pierwszej części: Ansel Elgort, Lily James,  Jon Bernthal, Michael Peter Balzary i CJ Jones. Pojawią się również nowi bohaterowie, w tym rywalka Debory. Zdjęcia rozpoczną się latem w Nowym Meksyku, a film wejdzie do kin najprawdopodobniej w 2021 roku.