WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Najciekawsze newsy – smartfony i telekomunikacja [04.02.2020]

Obowiązek rejestracji kart SIM jest legalny i nie narusza prywatności, Sony sprzedaje zaskakująco dużo smartfonów, w Orange Flex pojawia się Blik, a gamingowy Vivo iQOO Neo przekracza barierę 500 tys. punktów a AnTuTu.

Obowiązek rejestracji numeru na kartę nie narusza prywatności

karta SIM rejestracja
Karty SIM były wrażliwe na ataki przez ostatnie dwa lata

Krzykom o odarciu z prywatności, inwigilacji i wielu innych okrutnych rzeczach nie było końca po wprowadzeniu w Polsce obowiązkowej rejestracji numerów na kartę. Okazuje się, że nie spodobało się to również Niemcom. Nasi dwaj zachodni sąsiedzi poszli z tematem aż do Europejskiego Trybunału Spraw Człowieka. Trafili tam po odrzuceniu ich wniosku przez niemiecki sąd, w którym powoływali się na naruszenie konstytucji. Skoro to nic nie dało, w Trybunale powołali się już na Europejską Konwencję Praw Człowieka.

Również bezskutecznie. Zdaniem Europejskiego Trybunału Spraw Człowieka obowiązek rejestracji numeru na kartę nie narusza prywatności i może być nadal stosowany.

Niemcom chyba właśnie skończyły się instytucje…

Blik i nowa promocja w Orange Flex

Orange Flex BLIK

W Orange Flex można już płacić Blikiem. Choć na nieco innych zasadach niż w przypadku płatności kartą. To coś w rodzaju doładowania. Wysyłamy do naszego konta w Orange Flex określoną kwotę, wpłacając ją Blikiem. Z tej kwoty, wirtualnej skarbonki, są pobierane należności za wszystkie wydatki w ramach oferty.

Za korzystanie z Blika można też zarobić. Od 6 lutego podczas aktywacji numeru w Orange Flex należy skorzystać z kodu promocyjnego BLIKFLEX i wybrać Blik jako metodę płatności. Po miesiącu korzystania z Flexa na konto wpłynie bonus w wysokości 50 zł.

Sony z bardzo dobrym wynikiem sprzedaży smartfonów. Jak na Sony

Sony sprzedaż smartfonów

Sony już od dawna nie liczy się na światowych rynkach sprzedaży smartfonów. Warto jednak odnotować zaskakująco dobre wyniki sprzedaży w IV kwartale 2019 roku.

Okres świąteczny był dla Sony wyjątkowo łaskawy. Firma sprzedała w IV kwartale 2019 roku 1,3 mln smartfonów. To ponad dwa razy więcej niż w III kwartale, w którym udało się sprzedać 600 Xperii.

Niestety przychody spadają. W IV kwartale 2019 roku wyniosły 2,75 mln dolarów, a rok wcześniej 3,46 mln dolarów.

Vivo ponownie szaleje w AnTuTu

Benchmark AnTuTu to taki uniwersalny miernik wydajności smartfonów. Zasada jest prosta, im więcej punktów, tym lepszy wynik. Inna zasada jest taka, że w TOP10 królują chińskie marki oraz smartfony gamingowe.

Obie te cechy posiada Vivo IQOO 855 Racing Edition Subaru Mercedes F1 LPG TDI… Smartfon w wersji z 8 GB pamięci RAM wykręcił aż 504 796 punktów. Na miejscu drugim i trzecim ponownie Vivo.

Odszyfrowując chińskie zapisy, na miejscu 4 i 5 uplasowały się OnePlus 7T, a na 8 Honor V30 Pro 5G.