WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Najciekawsze newsy tygodnia – filmy i seriale [01.03.2020]

Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze macie czas, by codziennie śledzić najważniejsze doniesienia ze świata filmów i seriali. Dlatego co tydzień dostaniecie od nas zestawienie tych najważniejszych rzeczy, żebyście ze wszystkim byli na bieżąco.

Mulan – premiera w Chinach przesunięta

Mulan to najnowsza superprodukcja Disneya, której budżet wyniósł przeszło 200 mln dolarów. Szeroko zakrojona promocja świadczy o tym, że studio liczy na duże zyski. Niestety koronawirus jest innego zdania i z powodu epidemii w Chinach podjęto decyzję o przesunięciu premiery. Nie anulowano jej, ale nie podano żadnego konkretnego terminu. Z racji tematyki filmu Disney spodziewał się wielu milionów z chińskich kin, nie wiadomo jednak jak przesunięcie premiery wpłynie na box office. Spodziewać się można, że nawet po otwarciu kin frekwencja w nich będzie o wiele mniejsza niż przed wybuchem epidemii.

New Mutants – czas trwania i kategoria wiekowa

Ujawniono kategorię wiekową filmu Nowi Mutanci. Produkcja będzie dostępna dla widzów od 13 lat, co oznacza, że nie powinniśmy spodziewać się zbyt dużej brutalności. Zwiastuny zapowiadały, że Nowi Mutanci utrzymani będą w klimacie horroru, ale jak to będzie przy takiej kategorii wiekowej ciężko powiedzieć. Według oficjalnych informacji Nowi Mutanci będą trwali 99 minut, a to czyni go najkrótszym filmem o mutantach w historii serii.

James Gunn ogłasza koniec prac na planie Legionu Samobójców

Ekipa weszła na plan Legionu Samobójców we wrześniu 2019 roku. Zdjęcia odbywały się w Atlancie i w Panamie, gdzie zakończono prace na planie. Przed twórcami jeszcze sporo pracy związanej z postprodukcją i ewentualnymi dokrętkami.  Premierę zapowiedziano na 6 sierpnia 2021 roku.

Wiedźmin sezon 2 – obsadzono rolę Vesemira

Fanom Wiedźmina nie trzeba przedstawiać Vesemira. Najstarszy z żyjących wiedźminów przez lata szkolił i dzielił się doświadczeniem ze swoimi podopiecznymi. Dla samego Geralta pełnił rolę ojca, Ciri nazywała go wujkiem Vesemirem. W końcu wiemy, kto w tej roli pojawi się w 2. sezonie serialu Wiedźmin. Netflix poinformował na Twitterze, że to duński aktor Kim Bodnia będzie odtwórcą roli Vesemira w serialu Wiedźmin. Bodnia wystąpił w wielu produkcjach, a niedawno mogliśmy zobaczyć go w roli Konstantina w Obsesji Eve. Aktor pojawi się także w przygotowywanym przez Netflix serialu List do króla. Jego rola Franka w filmie Dealer przez wielu uważana jest za najlepszą w dorobku

Indiana Jones 5 – Steven Spielberg nie stanie za kamerą

Według doniesień Indiana Jones 5 będzie pierwszym filmem z serii, którego nie wyreżyseruje Steven Spielberg. Według The Hollywood Reporter i Variety decyzję podjął sam reżyser, a powodem była chęć przekazania serii nowemu pokoleniu. Podobno trwają już rozmowy z reżyserem filmu Logan: Wolverine – Jamesem Mangoldem. Na razie jednak są to niepotwierdzone informacje, choć podane przez wiarygodne portale.

Serialowa kontynuacja Milczenia owiec – obsadzono rolę Clarice

Stacja CBS wyprodukuje serialowy sequel Milczenia owiec o roboczej nazwie Clarice. Główną bohaterką będzie fikcyjna agentka FBI Clarice Starling, wcieli się w nią Rebecca Breeds, która do tej pory grała w takich produkcjach jak The Originals i Słodkie kłamstewka. Będzie to jednak jej pierwsza główna rola w karierze. 

Milczenie owiec doczeka się serialowej kontynuacji, w której jednak nie powinniśmy spodziewać się powrotu Hannibala. Główną bohaterką będzie agentka Starling, która powraca na służbę, by nadal ścigać seryjnych morderców i dbać o bezpieczeństwo Ameryki. Akcja serialu Clarice ma dziać się w 1993 roku, czyli po wydarzeniach z Milczenia owiec.

Letitia Wright zagra główną rolę w filmie polskiej reżyserki

Polska reżyserka Agnieszka Smoczyńska stanie za kamerą anglojęzycznej produkcji The Silent Twins na podstawie znanej książki. Opowiada historię bliźniaczek June i Jennifer Gibbons, które od zawsze wszystko robiły wspólnie. Cierpiąc na tę samą wadę wymowy stworzyły swój własny, specjalny język, którym porozumiewały się ze sobą. Potrafiły przekazywać sobie informacje jednym spojrzeniem i kończyć za siebie zdania.  Z czasem ich relacja przerodziła się w coś chorobliwego i niebezpiecznego, nie tylko dla nich, ale i otoczenia. Często o siostrach Gibbons mówiło się w kontekście jednego umysłu, który znalazł się w dwóch ciałach.

W roli tytułowych sióstr zobaczymy znaną z Czarnej Pantery Letitię Wright i Tamarę Lawrence. Scenariusz na podstawie książki The Silent Twins napisze Andrea Seigel. Dla polskiej reżyserki Agnieszki Smoczyńskiej będzie to pierwszy anglojęzyczny film w karierze. Na razie nie wiadomo kiedy ruszą prace na planie.

No Time To Die będzie najdłuższym filmem o Bondzie w historii

Ogłoszono dziś ile czasu będzie trwał najnowszy film o Jamesie Bondzie – Nie czas umierać. Seans potrwa dwie godziny i 43 minuty, co oznacza, że Bond 25 będzie tylko 18 minut krótszy od Avengers: Endgame. Będzie to jednocześnie najdłuższy film o Agencie 007 w historii. Miejmy nadzieję No Time To Die będzie na tyle ciekawym i wypełnionym akcją filmem, że czas spędzony w kinie nie będzie się nam dłużył. W przypadku Endgame taki format się sprawdził, ale już Skywalker. Odrodzenie niezbyt dobrze na tym wyszedł.

Jak będzie z 25 Bondem przekonamy się już 3 kwietnia.

Bob Iger podjął decyzję o odejściu ze stanowiska dyrektora generalnego Disneya

Bob Iger dowodził Disneyem 15 lat. Za jego czasów studio przeszło szereg zmian i przejęło kilka firm, zapewniających im miliardowe zyski. To Iger nadzorował przejęcie Lucasfilm, Pixara, Foxa i Marvel Entertainment. Na stanowisku dyrektora generalnego zastąpi Igera Bob Chapek, który z firmą współpracuje od 1993 roku, a od 2018 roku kieruje Disney Parks, Experiences and Products. Choć Iger ustępuje ze stanowiska natychmiastowo, nie oznacza, że od razu odchodzi z Disneya. Jego obecna umowa wygaśnie 31 grudnia 2021 roku, a do tego czasu zajmie stanowisko prezesa wykonawczego. Pomoże tech Chapekowi wdrożyć się i poznać obowiązki CEO.

Loki – nowa lista castingowa

Lista castingowa udostępniona została przez Theilluminerdi.com. Spekuluje się również, że wszyscy opisywani bohaterowie mają wchodzić w skład grupy Time Variance Authority zajmującej się kontrolowaniem osi czasu multiwersum. Stoją na straży wszelkich zmian i mogą im zapobiegać, gdy uznają, że dana zmiana może być niebezpieczna dla wszechświata.

Pierwszoplanowa rola męska – bez określonego wieku, znany aktor z zacięciem komediowym i poczuciem humoru. Oprócz pojawienia się w serialu szykowany jest na rolę w filmie. W pierwszym sezonie ma zagrać w 5-6 odcinkach. Możliwe, że to właśnie w tej roli wystąpi Owen Wilson.

Kobieta 2 – aktorka w wieku 30-50 lat, pochodzenie etniczne obojętne, ma pojawić się w 6 odcinkach.

Casey – płeć i pochodzenie etniczne dowolne. Jest dobrym stażystą, sympatycznym i z poczuciem humoru. Większość czasu spędza w książkach. W pracy odznacza się sumiennością i zawsze robi wszystko zgodnie z zasadami. Jest to postać drugoplanowa, która ma pojawić się w 4 odcinkach.

John – mężczyzna, pochodzenie etniczne obojętne, wiek 27 – 36 lat. Wojowniczy i nieco narwany żołnierz, który kieruje się własnym interesem. Jest zarozumiały i arogancki. Postać drugoplanowa przewidziana na 4 odcinki.

Netflix – wprowadza Top 10 dla każdego kraju

Dzięki nowej, wprowadzonej przez Netflix funkcji będziemy mogli codziennie sprawdzić, które produkcje cieszą się największym zainteresowaniem w naszym kraju. W zakładkach Filmy oraz Seriale dowiemy się, co w danym dniu przyciąga najwięcej widzów. Według informacji zestawienia mają być aktualizowane codziennie, więc na bieżąco możemy śledzić wzrost lub spadek popularności danych produkcji. 

Rodzina Kirka Douglasa nie dostanie majątku zmarłego aktora

5 lutego zmarł Kirk Douglas, legenda kina, aktor i filantrop miał 103 lata. Pomimo udziału w licznych akcjach charytatywnych Douglas zgromadził ogromny majątek szacowany na 61 mln dolarów. Okazuje się jednak, że wszystkie pieniądze zostaną rozdane, a rodzinie nie zostanie nic. Według testamentu majątek trafi do prywatnej szkoły sztuk wyzwolonych w Canton w hrabstwie St. Lawrence, do Świątyni Synaju w Wstwood, a także do szpitala dziecięcego w Los Angeles.