WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Najciekawsze newsy tygodnia – filmy i seriale [8.11.2020]

Najciekawsze newsy tygodnia – filmy i seriale [8.11.2020]

Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze macie czas, by codziennie śledzić najważniejsze doniesienia ze świata filmów i seriali. Dlatego co tydzień dostaniecie od nas zestawienie tych najważniejszych rzeczy, żebyście ze wszystkim byli na bieżąco.

Wiedźmin sezon 2. – wstrzymano prace na planie

Dziś dowiedzieliśmy się, że Netflix wstrzymał prace na planie 2. sezonu Wiedźmina. Wcześniej ekipa musiała przenieść się do studia ze względu na nowe obostrzenia wprowadzone w Wielkiej Brytanii. Teraz doszło wśród ekipy do zakażenia COVID-19, więc zdecydowano się przerwać zdjęcia. Według informacji aż cztery osoby miały pozytywny wynik testu, zostali już odizolowani, a resztę załogi również poddano testom. Netflix zapowiedział, że wrócą do pracy, gdy będą mieli pewność, że pozostała część ekipy jest zdrowa.

Zakończono prace na planie filmu Jurassic World: Dominion

Dla odmiany, po wielu trudach, zakończono prace na planie Jurassic World: Dominion. Ze względu na pandemię koronawirusa trwały one o wiele dłużej niż zapowiedziano. Przygotowania rozpoczęto 18 miesięcy temu, a na plan ekipa wkroczyła na początku roku. W marcu jednak trzeba było przerwać zdjęcia, a ekipa mogła wrócić do pracy 6 lipca. Według informacji Studio Universal wznowiło prace zgodnie z panującym w Wielkiej Brytanii reżimem sanitarnym. Przeprowadzono w sumie 40 tys. testów na koronawirusa i choć w trakcie kilka okazało się pozytywnych i na chwilę trzeba było znowu przerwać pracę, to w końcu udało się je skończyć.

Fantastyczne zwierzęta 3 bez Johnny’ego Deppa

To chyba najgłośniejsza wiadomość tego tygodnia. Studio Warner Bros. zdecydowało się zakończyć współpracę z Johnnym Deppem, który w serii Fantastyczne zwierzęta wcielał się w rolę Gellerta Grindelwalda. Stydio zdecydowało się na ten krok po tym, jak aktor przegrał wytoczoną dziennikowi The Sun sprawę o zniesławienie. Dotyczyła ona artykułów, w których tabloid nazywał Deppa „żonobijcą”, „damskim bokserem” i „agresywnym potworem”. Po tym, jak sąd zapoznał się z zeznaniami Amber Heard, a także innych świadków, orzekł, że autor tekstów miał prawo tak go nazywać. Pokłosiem orzeczenia stała się decyzja Warner Bros.

W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać:

Johnny Depp odchodzi z serii Fantastyczne Zwierzęta. Dziękujemy Johnny’emu za jego dotychczasową pracę nad serią. Film Fantastyczne zwierzęta 3 nadal jest w produkcji, ale rola Gellerta Grindelwalda zostanie zmieniona. Film będzie miał kinową premierę na całym świecie latem 2022 roku.

Kolejne zmiany w kalendarzu kinowych premier 2020 roku

20th Century Studios i Disney zdecydowali się na przesunięcie ostatnich większych premier tego roku. chodzi o film Free Guy i Śmierć na Nilu. Były to właściwie dwie premiery kinowe, na które jeszcze w tym roku można było czekać. Obie produkcje zostały wycofane z tegorocznego kalendarza, ale studia nie ustaliły jeszcze nowych dat premier, wiadomo tylko, że zadebiutują w 2021 roku. W takim wypadku bardzo trudno wyobrazić sobie, że po kolejnym zamknięciu kina będą w stanie odrobić wynikające z pandemii straty.

Czarna Wdowa – nowe fotki z filmu

W tym tygodniu do sieci trafiło kilka nowych zdjęć z filmu Czarna Wdowa. Produkcja trafi do kin aż rok po pierwotnej premierze, która miała odbyć się 1 maja 2020 roku. Tymczasem najnowszy film Marvela zobaczymy dopiero 7 maja 2021 roku.

Przypomnijmy, że Czarna Wdowa to solowa produkcja, w której po raz ostatni spotkany się z Natashą Romanoff grana przez Scarlett Johansson. Fabuła będzie miała miejsce między wydarzeniami z Civil War i Endgame. Zobaczymy jak bohaterka, wraz ze sprzymierzeńcami, mierzy się z Taskmasterem, który jest głównym antagonistą filmu.

W głównej roli powróci Scarlett Johansson, a oprócz niej zobaczymy też: Florence Pugh, Davida Harboura, Williama Hurta oraz Rachel Weisz.

WandaVision – polski zwiastun

W tym tygodniu dostaliśmy też zwiastun serialu WandaVision… z polskim dubbingiem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nadal Disney+ ani widu ani słychu w Polsce. Według doniesień platforma może zadebiutować u nas w połowie przyszłego roku. Tymczasem wychodzi na to, że tak samo jak w przypadku The Mandalorian, również WandaVision będzie dostępny zarówno z polskim dubbingiem jak i napisami. Poniższy trailer pojawił się na holenderskiej wersji Disney+.