Reklama
aplikuj.pl

Najlepsze horrory 2023 – sprawdź co warto obejrzeć!

zakonnica 2

Rok 2023 okazał się być przełomowy dla miłośników gatunku horror. Filmy pełne napięcia, strachu i niepokoju zdominowały ekran kinowy, pozostawiając widzów w stanie głębokiego zainteresowania. Kino grozy tego roku prezentuje nam szeroki wachlarz filmowych doświadczeń – od paranormalnych zjawisk, przez mroczne sekrety, po krwawe historie. Każdy z tych filmów oferuje unikatowe spojrzenie na to, co sprawia, że horrory są jednym z najbardziej intrygujących gatunków filmowych.

W tym artykule przyjrzymy się najbardziej przerażającym premierom, które wprowadziły nas w świat mroku i grozy. Wraz z nami odkryjesz najlepsze i najstraszniejsze horrory 2023 roku, które zdecydowanie warte są obejrzenia. Zaczynajmy więc!

Huesera: Zbieraczka kości

Meksykański horror, który zadebiutował na festiwalu filmowym w Sundance. Film opowiada o kobiecie, która zostaje przeklęta przez złowrogą istotę. W rolach głównych występują Natalia Solián i Alfonso Dosal.

Mów do mnie!

Horror opowiadający o grupie przyjaciół, którzy odkrywają jak przywołać duchy za pomocą zabalsamowanej ręki. W rolach głównych występują Sophie Wilde i Miranda Otto.

Przywiązanie

Thriller o miłości i opętaniu, który zdobył pozytywne recenzje krytyków. W rolach głównych występują Sofie Gråbøl i Josephine Park.

Zakonnica II

Sequel filmu The Nun z 2018 roku, który zdobył pozytywne recenzje krytyków i publiczności. W rolach głównych występują Taissa Farmiga i Storm Reid.

Martwe zło: Przebudzenie

Horror, który jest kontynuacją serii Evil Dead. W rolach głównych występują Alyssa Sutherland i Lily Sullivan.

Egzorcysta. Wyznawca

Horror opowiadający o młodej dziewczynie, która zostaje opętana przez demona. W rolach głównych występują Leslie Odom Jr. i Ann Dowd.

Piła X

Dziesiąty film z serii Saw, który zdobył pozytywne recenzje krytyków i fanów. W rolach głównych występują Tobin Bell i Shawnee Smith.

Krzyk VI

Szósty film z serii Scream, który zdobył pozytywne recenzje krytyków i fanów. W rolach głównych występują Melissa Barrera i Jenna Ortega.

Skinamarink

Niskobudżetowy film grozy w stylu found footage, który zdobył pozytywne recenzje krytyków i publiczności.

Nie ocali cię nikt

Horror opowiadający o dziewczynie uwięzionej w domu przez tajemniczą siłę. W roli głównej występuje Kaitlyn Dever.

Boogeyman

Horror opowiadający o mężczyźnie, który próbuje chronić swoją rodzinę przed złowrogim stworzeniem. W rolach głównych występują Sophie Thatcher i Chris Messina.

Pajęczyna

Thriller psychologiczny opowiadający o chłopcu, który podejrzewa, że rodzice ukrywają przed nim coś strasznego. W rolach głównych występują Lizzy Caplan i Woody Norman.

Snow Falls

Horror opowiadający o grupie przyjaciół uwięzionych w domku w górach podczas śnieżnej burzy. W rolach głównych występują Victoria Moroles i Anna Grace Barlow.

Rok 2023 przyniósł z sobą szeroki wachlarz horrorów, które wywarły znaczący wpływ na miłośników tego gatunku. Przedstawione filmy, od paranormalnych thrillerów po mroczne opowieści o przetrwaniu, zaoferowały widzom unikatowe doświadczenia pełne strachu i napięcia. Różnorodność tematyczna i kreatywność reżyserów pokazały, że gatunek horror ma się doskonale, oferując coś więcej niż tylko chwilowe przerażenie.

W tym roku mieliśmy okazję zobaczyć, jak różne style filmowe i innowacyjne podejścia do opowiadania historii mogą przyczynić się do ewolucji gatunku. Niezależnie od osobistych upodobań, horrory 2023 roku z pewnością zaoferowały coś, co sprawi, że serce zacznie bić szybciej, a nocne światło pozostanie włączone przez całą noc.