Najlepsze świąteczne odcinki seriali

Najlepsze świąteczne odcinki seriali

Jeśli nie macie ochoty na oglądanie świątecznych filmów to może skusicie się na świąteczne odcinki seriali? Sporo produkcji ma takie specjalne epizody, więc jest w czym wybierać. A oto moja osobista lista 10 najlepszych. Kolejność jest zupełnie przypadkowa, choć oczywiście by dobrze się bawić przy tych odcinkach musicie znać serial.

Community – sezon 2. odcinek 11. – „Chaotyczne Święta Abeda”

Najlepsze świąteczne odcinki seriali

Typowo dla Community mamy do czynienia z pomieszaniem stylów. Tym razem dostajemy odcinek wykonany w animacji poklatkowej. Tym razem Abed (Danny Pudi) zmaga się z żalem i stara się poradzić ze swoimi emocjami wyobrażając sobie świat w postaci świątecznej animacji. Tak, jest dziwnie, ale jednocześnie zabawnie i emocjonująco, bo twórcy potrafili w ten sposób oddać sporo istotnych dla bohaterów spraw.

Downton Abbey – sezon 2. odcinek 9. – „Święta w Downton Abbey”

Najlepsze świąteczne odcinki seriali

Downton Abbey serwuje nam święta w przepięknej oprawie rodem z minionej epoki. Jak zwykle sporo miłości, zapierających dech w piersiach dekoracji i zaśnieżone opactwo, na które patrzy się z prawdziwą przyjemnością. To radosny i romantyczny odcinek będący spełnieniem marzeń każdego fana serialu.

Przyjaciele – sezon 7. odcinek 10. – „Ten ze świątecznym pancernikiem”

Najlepsze świąteczne odcinki seriali

Chyba najlepiej rozpoznawalny świąteczny odcinek Przyjaciół, w którym Ross staje przed poważnym zadaniem wytłumaczenia Benowi czym jest Chanuka. Z braku odpowiednich kostiumów przebiera się za świątecznego pancernika i z pomocą Moniki, Chandlera i Joeya tłumaczy synowi czym jest te święto.

Przyjaciele – Sezon 2. Odcinek 9. – „Ten z tatą Phoebe”

Najlepsze świąteczne odcinki seriali

Kolejny na liście epizod Przyjaciół. Dlaczego się tu znalazł, bo jest mniej efektowny, ale tak bardzo oddaje ducha tego kultowego już sitcomu. Monica i Rachel urządzają przyjęcie z okazji Bożego Narodzenia, jednak popsuty grzejnik szybko nadaje imprezie tropikalny klimat. A Joey i Chandler spóźniają się z załatwieniem prawdziwych prezentów i ostatecznie kupują je na stacji benzynowej.

This Is Us – sezon 1. odcinek 10. – „Last Christmas”

Najlepsze świąteczne odcinki seriali

A to już propozycja dla tych, którzy lubią sobie popłakać, choć jeśli znacie This Is Us, to wiecie czego się spodziewać. Zdradzę tylko, że nie brakuje w tym odcinku wielu świątecznych dramatów, przed którymi staną bohaterowie. Do tego niektórzy spotkają starych znajomych. Przygotujcie tonę chusteczek zanim zaczniecie oglądać!

Glee – sezon 2. odcinek 10. – „Boże Narodzenie”

Najlepsze świąteczne odcinki seriali

To coś dla osób chcących mieć rozśpiewane święta. W odcinku zobaczymy jak Finn usilnie stara się stworzyć świąteczną atmosferę, ale Glee stanie w obliczu największej zmory Bożego Narodzenia (i szkolnego chóru) – Sue przebranej za Grincha. Ale nie martwcie się, ostatecznie także na nią działa duch Świąt.

The Office – sezon 2. odcinek 10. – „Christmas Party”

Najlepsze świąteczne odcinki seriali

Jak przystało na jeden z najlepszych odcinków The Office twórcy konfrontują głupotę Michaela z resztą zespołu. To jeden z epizodów do którego wraca się z ogromną przyjemnością i to nie tylko w czasie świąt. W końcu naprawdę trudno zapomnieć tę niesławną wymianę prezentów.

Supernatural – sezon 3. odcinek 8.  – „A Very Supernatural Christmas”

Najlepsze świąteczne odcinki seriali

2020 rok przyniósł jedno z największych serialowych pożegnań. Na piętnastym sezonie zakończył się serial Supernatural. Jak przystało na tak długą produkcję znajdziemy także odcinek specjalny. Specyficzny, bo w sumie czego innego możemy spodziewać się po Winchesterach? Pogańskie bóstwa przebrane w świąteczne swetry, złowrogie wieńce i typowo groteskowa historia.

Doktor Who – sezon 6. odcinek 0. – „Opowieść wigilijna”

Najlepsze świąteczne odcinki seriali

W zestawieniu nie mogło zabraknąć także Doktora Who świątecznego odcinka inspirowanego Dickensem. Grany przez Matta Smitha Doktor przenosi się w czasie by uratować Amy i Rory’ego uwięzionych na statku kosmicznym. Niestety jedynym sposobem by ich ocalić jest zmiana duszy samotnego, starego skąpca.

Jak poznałem waszą matkę – sezon 2. odcinek 11. – „Jak Lily zepsuła Święta”

Najlepsze świąteczne odcinki seriali

W tym odcinku to Lily zmienia się w Grincha i stawia sobie za cel zniszczenie świąt. A wszystko dlatego, że odsłuchuje starą wiadomość, w której Ted nazywa ją paskudnym słowem. Dekorowanie mieszkania zmienia się w sianie spustoszenia. Na szczęście koniec końców wszystko kończy się dobrze, a Święta zostają uratowane.

I wiele, wiele innych

Wiele seriali ma swoje świąteczne odcinki i wybranie dziesięciu jest naprawdę trudne, zwłaszcza, że niektóre „tasiemce” maja ich po kilka. Wymienione wyżej należą do tych, które najbardziej zapadły mi w pamięć.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News