Reklama
aplikuj.pl

Najlepsze świąteczne odcinki seriali

Jeśli nie macie ochoty na oglądanie świątecznych filmów to może skusicie się na świąteczne odcinki seriali? Sporo produkcji ma takie specjalne epizody, więc jest w czym wybierać. A oto moja osobista lista 10 najlepszych. Kolejność jest zupełnie przypadkowa, choć oczywiście by dobrze się bawić przy tych odcinkach musicie znać serial.

Community – sezon 2. odcinek 11. – „Chaotyczne Święta Abeda”

Typowo dla Community mamy do czynienia z pomieszaniem stylów. Tym razem dostajemy odcinek wykonany w animacji poklatkowej. Tym razem Abed (Danny Pudi) zmaga się z żalem i stara się poradzić ze swoimi emocjami wyobrażając sobie świat w postaci świątecznej animacji. Tak, jest dziwnie, ale jednocześnie zabawnie i emocjonująco, bo twórcy potrafili w ten sposób oddać sporo istotnych dla bohaterów spraw.

Downton Abbey – sezon 2. odcinek 9. – „Święta w Downton Abbey”

Downton Abbey serwuje nam święta w przepięknej oprawie rodem z minionej epoki. Jak zwykle sporo miłości, zapierających dech w piersiach dekoracji i zaśnieżone opactwo, na które patrzy się z prawdziwą przyjemnością. To radosny i romantyczny odcinek będący spełnieniem marzeń każdego fana serialu.

Przyjaciele – sezon 7. odcinek 10. – „Ten ze świątecznym pancernikiem”

Chyba najlepiej rozpoznawalny świąteczny odcinek Przyjaciół, w którym Ross staje przed poważnym zadaniem wytłumaczenia Benowi czym jest Chanuka. Z braku odpowiednich kostiumów przebiera się za świątecznego pancernika i z pomocą Moniki, Chandlera i Joeya tłumaczy synowi czym jest te święto.

Przyjaciele – Sezon 2. Odcinek 9. – „Ten z tatą Phoebe”

Kolejny na liście epizod Przyjaciół. Dlaczego się tu znalazł, bo jest mniej efektowny, ale tak bardzo oddaje ducha tego kultowego już sitcomu. Monica i Rachel urządzają przyjęcie z okazji Bożego Narodzenia, jednak popsuty grzejnik szybko nadaje imprezie tropikalny klimat. A Joey i Chandler spóźniają się z załatwieniem prawdziwych prezentów i ostatecznie kupują je na stacji benzynowej.

This Is Us – sezon 1. odcinek 10. – „Last Christmas”

A to już propozycja dla tych, którzy lubią sobie popłakać, choć jeśli znacie This Is Us, to wiecie czego się spodziewać. Zdradzę tylko, że nie brakuje w tym odcinku wielu świątecznych dramatów, przed którymi staną bohaterowie. Do tego niektórzy spotkają starych znajomych. Przygotujcie tonę chusteczek zanim zaczniecie oglądać!

Glee – sezon 2. odcinek 10. – „Boże Narodzenie”

To coś dla osób chcących mieć rozśpiewane święta. W odcinku zobaczymy jak Finn usilnie stara się stworzyć świąteczną atmosferę, ale Glee stanie w obliczu największej zmory Bożego Narodzenia (i szkolnego chóru) – Sue przebranej za Grincha. Ale nie martwcie się, ostatecznie także na nią działa duch Świąt.

The Office – sezon 2. odcinek 10. – „Christmas Party”

Jak przystało na jeden z najlepszych odcinków The Office twórcy konfrontują głupotę Michaela z resztą zespołu. To jeden z epizodów do którego wraca się z ogromną przyjemnością i to nie tylko w czasie świąt. W końcu naprawdę trudno zapomnieć tę niesławną wymianę prezentów.

Supernatural – sezon 3. odcinek 8.  – „A Very Supernatural Christmas”

2020 rok przyniósł jedno z największych serialowych pożegnań. Na piętnastym sezonie zakończył się serial Supernatural. Jak przystało na tak długą produkcję znajdziemy także odcinek specjalny. Specyficzny, bo w sumie czego innego możemy spodziewać się po Winchesterach? Pogańskie bóstwa przebrane w świąteczne swetry, złowrogie wieńce i typowo groteskowa historia.

Doktor Who – sezon 6. odcinek 0. – „Opowieść wigilijna”

W zestawieniu nie mogło zabraknąć także Doktora Who świątecznego odcinka inspirowanego Dickensem. Grany przez Matta Smitha Doktor przenosi się w czasie by uratować Amy i Rory’ego uwięzionych na statku kosmicznym. Niestety jedynym sposobem by ich ocalić jest zmiana duszy samotnego, starego skąpca.

Jak poznałem waszą matkę – sezon 2. odcinek 11. – „Jak Lily zepsuła Święta”

W tym odcinku to Lily zmienia się w Grincha i stawia sobie za cel zniszczenie świąt. A wszystko dlatego, że odsłuchuje starą wiadomość, w której Ted nazywa ją paskudnym słowem. Dekorowanie mieszkania zmienia się w sianie spustoszenia. Na szczęście koniec końców wszystko kończy się dobrze, a Święta zostają uratowane.

I wiele, wiele innych

Wiele seriali ma swoje świąteczne odcinki i wybranie dziesięciu jest naprawdę trudne, zwłaszcza, że niektóre „tasiemce” maja ich po kilka. Wymienione wyżej należą do tych, które najbardziej zapadły mi w pamięć.