Reklama
aplikuj.pl

Nowe najlepsze płyty Gigabyte dla procesorów Intela. Z790 Tachyon wspiera wyjątkowo szybkie DDR5

Z790 Tachyon

Zapowiedziane właśnie płyty Z790 Taychon, to zdecydowanie najlepsze płyty Gigabyte dla procesorów Intela. Przynajmniej na ten moment, co zagwarantowały sobie nie tylko wyjątkowo wysokim poziomem zaawansowania, ale też zapewnieniami co do wsparcia wyjątkowo szybkich DDR5.

Z790 Tachyon wspierający DDR5-9333 to zdecydowanie model, który jest przeznaczony dla najbardziej wymagających entuzjastów

Wyjątkowa jakość kosztuje, a każdy dodatkowy procent wydajności jest na wagę złota, kiedy w grę wchodzi segment HEDT. Tak jak większość z nas zadowoli się „zwyczajnym” taktowaniem rzędu 5000-6000 MT/s pamięci DDR5, tak znajdą się też tacy klienci, którzy będą chcieli „czegoś więcej” i to coś ma do zaoferowania Gigabyte.

Czytaj też: Dwutonowe luksusowe auto sportowe XPeng potrafi latać, ale wygląda topornie

Przypomnijmy, że Intel w przypadku procesorów Intel Core 13. generacji (Raptor Lake) zapewnia wsparcia DDR5-5600, ale nie jest to oczywiście poziom, którego nie można przekraczać. Ta wartość jest więc swojego rodzaju „pewniaczkiem” co do stabilności systemu, ale jak widać, Gigabyte zapewnia już, że odpowiednie DDR5 na jego płytach głównych AORUS Tachyon Z790 będą mogły rozkręcać się aż do 9300 MT/s (DDR5-9300), a na również nowych Tachyon i Xtreme do 8333 MT/s.

Tego typu możliwości są w zasięgu płyt głównych za sprawą zastosowania Shielded Memory Routing i projektu PCB o niskiej latencji. Ten duet ogranicza szanse na wystąpienie zakłóceń i minimalizuje opóźnienia, co z kolei przekłada się na bardziej stabilnie pracujące pamięci. Swoje trzy grosze dorzuca do tego również 105-amperowa sekcja zasilania 20+1+2.