Mimo braku premier najnowszych grafik Nvidii laptopy do gier ciągle się rozwijają. Właśnie miały premierę najnowsze konstrukcje od Asusa oraz Acera, które powstały przy współpracy z firmą Nvidia.

 

Seria Asus ROG Zephyrus łączy w sobie wydajność oraz małe wymiary, dzięki czemu laptopy można łatwo przenosić. Najnowsze konstrukcje mają posiadać grafikę GTX 1080 z technologią Max-Q procesor 7 generacji Intela oraz 120 Hz wyświetlacz. Jest to połączone z wagą zaledwie 2,2 kg oraz grubością 16,9 do 17,9 mm.

Nowe laptopy trafią także do serii ROG. Najnowsza konstrukcja nosi nazwę G703 i charakteryzuje się ona 17,3 calowym ekranem z matrycą o częstotliwości odświeżania 144 Hz, procesorem Intel Core i7 oraz grafiką GTX 1080. Warto tutaj także wspomnieć o Anti-Dust Cooling (ADC), które umożliwia samoczynne czyszczenia laptopa z kurzu czy innych zanieczysczeń.

U Asusa debiutuje także seria TUF Gaming i jej przedstawiciel FX504. Ponownie posiada on ADC, procesor Intel Core najnowszej generacji oraz grafikę GTX z serii 10. Został wyposażony też w 15,6 calowy ekran o częstotliwości odświeżania 60 Hz.

Acer zaprezentował notebooka Predator Helios 500. Posiada on procesot Intel Core i9+ oraz grafikę GTX 1070. Także w zestawie jest pamięć Intel Optane i do 64 GB pamięci RAM. Matryca ma rozmiar 17,3 cala 4K albo Full HD z częstotliwością odświeżania 144 Hz. Nie mogło w nim zabraknąć G-Sync, który poprawi odczucia w grach.

Źródło: Materiały prasowe

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej