Prowadzenie samochodu z przyczepką chyba nigdy nie było łatwiejsze, niż w przypadku nadchodzącego na rynek pickupa Sierra Heavy Duty 2020 od GMC. Dlaczego? Sprawdźcie sami. 

Amerykański GMC zaprezentował swoją ciężarówkę Sierra Heavy Duty 2020, która może nie tylko pochwalić się silnikiem o mocy 445 koni mechanicznych i 10-biegową skrzynią biegów, ale także mnóstwem technologicznych dodatków. Zdecydowanie najciekawszymi z nich jest obecny na pokładzie system kamer, które można zamontować nawet na przyczepie, dzięki czemu kierowca może zobaczyć to, co się za nią kryje. Obiektyw można też skierować np. na łączenie przyczepy z samochodem, a nawet jej ładunek.

Najnowsza Sierra Heavy Duty obejmuje cały inteligentny system przyczep, który współpracuje wraz z kompatybilnymi przyczepami, rozszerzając ich możliwości. Takie coś umożliwia m.in. uruchomienie klimatyzacji, podgrzewacza wody, czy poziomu paliwa generatora za pomocą aplikacji mobilnej. Taką kontrolę umożliwia też wbudowany w pickupa system audio-nawigacyjny na 15-calowym ekranie dotykowym, który wyświetla nawet te szczegóły, które dotyczą ciśnienia w oponach i ich temperatury. Cena i pełna specyfikacja zostanie ujawniona w przyszłości, ale sama premiera powinna odbyć się już tego lata.

Czytaj też: Elektryczny pickup XT od świeżego na rynku Atlis Motors

Źródło: Engadget

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej