WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Najpotężniejsza karta graficzna NVIDIA Super nie powstanie

Seria kart graficznych GeForce RTX 2000 SUPER jest już z nami, choć po raz pierwszy dowiedzieliśmy się o niej na długo przed premierą. Jednak te wcześniejsze przecieki dotyczyły aż czterech modeli – RTX 2060 SUPER, RTX 2070 SUPER, RTX 2080 SUPER oraz RTX 2080 SUPER Ti. Dziś jednak okazało się, że ta najpotężniejsza karta graficzna NVIDIA Super nie powstanie. 

Czytaj też: GeForce RTX 2080 SUPER z wieloma ulepszeniami

GeForce RTX Super był dla nas miłym zaskoczeniem, a dla Nvidii zwyczajną odpowiedzią na karty Radeon RX 5700 od AMD. Jednak trzy oficjalne już modele (wkrótce na rynek trafi RTX 2080 SUPER) mogą okazać się jedynymi pod marką SUPER, ponieważ jego wariantu Ti możemy się w ogóle nie doczekać. Nic dziwnego, GeForce RTX 2080 Ti był dla nas od początku wielką tajemnicą, a spekulacjom na temat rdzenia graficznego, jaki mógłby otrzymać nie było końca. Niektórzy myśleli nawet, że takie odświeżenie będzie miało sens dopiero wtedy, kiedy ten model otrzyma odblokowany rdzeń TU102-400 ze znacznie droższego Titana RTX.

O GeForce RTX 2080 Ti Super było jednak cicho i wygląda na to, że ten news jest ostatnim, jaki go będzie dotyczył. Ostatnio dziennikarz z TweakTown zapytał bowiem starszego wiceprezesa firmy NVIDIA, Jeffa Fishera, czy pojawi się ten wspomniany model. Na to pytanie Jeff odpowiedział prosto – „nie”. Oczywiście jest to tak pewna informacja, jak prognoza pogody, ale ma sens, ponieważ GeForce RTX 2080 Ti Super zamknąłby różnicę wydajnościową pomiędzy dwoma najwydajniejszymi konsumenckimi kartami.

Czytaj też: Udział procesorów AMD na rynku najwyższy od wielu lat

Źródło: TechPowerUp