Reklama
aplikuj.pl

Największy na świecie Hummer H1 to wręcz dwupiętrowe mieszkanie

Największy na świecie Hummer H1, Hummer H1, Hummer H1 H3

Szejk Hamad Bin Hamdan Al Nahyan posiada w swojej rekordowej 718-egzemplarzowej kolekcji pojazdów 4×4 wyjątkowe dzieło o nazwie Hummer H1 X3. To największy na świecie Hummer H1, który na całe szczęście trafi do Muzeum Historii Off Road w Szarjah, bo w obecnym świecie jest wręcz zmorą dla ekologów ze swoimi czterema silnikami diesla.

Hummer H1 X3, to oficjalnie największy na świecie Hummer H1

Kiedy łącznie cztery silniki są w stanie rozpędzić pojazd maksymalnie do zaledwie 33 km/h, to samo w sobie mówi, jak potężny ten pojazd musi być i rzeczywiście taki właśnie jest Hummer H1 X3. Nazwa wspominająca o „3-krotnym powiększeniu” nie jest tutaj przypadkiem, bo w rzeczywistości ten unikalny pojazd jest w skali aż trzykrotnie większy od oryginału.

Czytaj też: Elektryk do świadczenia miejskich dostaw. Oto Opel Rocks-e Kargo

Mierzy 6,6 metra wysokości, 14 metrów długości i 6 metrów szerokości, dzięki czemu wewnątrz znajduje się całe 60 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Na nią składa się klatka schodowa, pomieszczenie dla gości i nawet w pełni funkcjonalna toaleta, ale wnętrze pojazdu jest nadal w fazie projektowania. Nie jest to projekt opracowany od zera, bo do jego budowy wykorzystano ramę LARC-LX, czyli wojskową amfibię należącą niegdyś do armii amerykańskiej o stalowym kadłubie.