WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Największy okręt desantowy Chin Type 075 na nowych zdjęciach

Wygląda na to, że Chiny radzą sobie lepiej z konstrukcją swojego największego okrętu desantowego o nazwie „kodowej” Type 075 lepiej, niż lotniskowca. Ostatnie zdjęcia z szanghajskiej stoczni jasno to wskazują, podkreślając jednocześnie, jak bardzo ten kraj stara się uzupełnić luki w swoich zdolnościach desantowych.

Czytaj też: V8 w nowym Audi RS 6 Avant daje o sobie znać

Jedno ze zdjęć zrobionych z pokładu łodzi płynącej rzeką Huangpu, pokazuje, że główna konstrukcja mostu została niedawno połączona z kadłubem, ale to nie koniec. Do sieci trafiły też inne zdjęcia zrobione z okolicznych budynków oraz w samej stoczni Hudong-Zhonghua China State Shipbuilding Corporation. Wśród nich znajdziemy nawet takie, które pokazuje konfigurację windy rufowej i części doku studni.

Biorąc pod uwagę tempo budowy, statek może wypłynąć w pełni sprawny z doku jeszcze w tym roku. Chociaż informacje i zdjęcia dotyczą wyłącznie jednego egzemplarza, to plotki sugerują, że Chiny mają w swoich planach aż trzy okręty Type 075. Te po przejściu do służby w Ludowej Armii Wyzwolenia Marynarki Wojennej znacząco poprawią możliwości tamtejszej armii na walkę desantową i to dosłownie, swoją wypornością rzędu 35000-40000 ton.

Czytaj też: Doczekaliśmy się pierwszego złamania prawa w kosmosie

Źródło: Defense News