WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Najwydajniejsza karta SUPER GeForce może trafić do nas i opóźnić premierę modeli nowej generacji

Plotki, plotki, ploteczki – czy nie uwielbia tego każdy technologiczny zapaleniec? Tym razem w grę wchodzą karty graficzne NVIDIA.

A dokładniej mówiąc model GeForce RTX 2080 Ti, który może zadebiutować na rynku raz jeszcze, ale w wariancie SUPER. Ta informacje pochodzi ze źródła (obecnie zablokowanego), które w przeszłości podrzucało nam sprawdzające się informacje, więc trudno przejść obok nich obojętnie. Zwłaszcza ze RTX 2080 Ti SUPER nie tylko pojawiał się w przeszłości, ale też ma sens pod kątem produkcyjnym.

Tutaj zaczynają się jednak problemy, bo podczas premiery nowych kart RTX, NVIDIA jasno wskazała, że RTX 2080 Ti będzie tą najpotężniejszą. Oczywiście do momentu premiery następnej generacji, choć tak naprawdę łatwo podciągnąć to wersja SUPER jest naturalnym rozwojem i zresztą jest w tym sporo sensu. Technologia produkcyjna zwyczajnie poszła do przodu, a inżynierowie zyskali zapewne sporo doświadczenia w kwestii jej ulepszania pod kątem uzysku.

Co ciekawe, RTX 2080 Ti miałby być tak naprawdę pierwszym modelem, który w pełni odblokowanym rdzeniem TU102 zachęciłby obecnych posiadaczy kart GTX 1080 Ti do zmiany. Zwłaszcza przy grach pokroju Red Dead Redemption 2 na PC… ale nie wszystko jest takie kolorowe. Jeśli już ten model zadebiutuje, to jednoznacznie rzuci cień na premierę nowej generacji GPU NVIDII, które zaliczą poślizg… i miejmy nadzieję, że nie tak długi, jak w przypadku następców rodziny GTX 1000.

ŹRÓDŁO: Wccftech