WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Najwydajniejsze Porsche 911 znajdzie klucz do sukcesu w hybrydzie

Porsche w swojej wielkiej taktyce elektryfikacji nie pozostawi modelu 911 bez elektrycznego kopa. Nic więc dziwnego, że ta hybryda będzie najwydajniejszym Porsche 911.

Szef Porsche, Oliver Blume rozmawiał ostatnio z magazynem Top Gear na temat ambicji elektryfikacyjnych producentów samochodów na następną dekadę. Od dłuższego czasu wiemy, że 911 (generacja 992) otrzyma hybrydowy układ napędowy, a teraz możemy dowiedzieć się kilku szczegółów na jego temat.

Wspomniany szef wyjawił, że hybrydowe Porsche 911 stanie się „najwydajniejszym 911 ze wszystkich”, co oznacza, że ​​będzie miał wszystko, czego potrzeba, aby walczyć z najlepszymi modelami z ogromnej rodziny 911, takimi jak Turbo S, czy GT2 RS. Ponieważ nie będzie to hybryda typu plug-in, nie będzie musiał nosić ze sobą znacznej dodatkowej masy w wyniku dodania dużej baterii.

Więcej nie wiadomo na temat hybrydy 911, ale szef ds. rozwoju samochodów sportowych Porsche, August Achleitner, wyjawił, że samochód będzie miał ograniczony zasięg elektryczny. Wiemy również, że model 992-gen został opracowany od samego początku, aby mieć wystarczająco dużo miejsca na silnik elektryczny w kształcie dysku, podczas gdy skrzynia PDK została zaprojektowana tak, aby poradzić sobie z momentami obrotowymi przekraczającymi 800 niutonometrów.

Pozostaje tajemnicą, kiedy hybryda 911 zadebiutuje, chociaż raporty mówią, że może przybyć do 2022 roku.

ŹRÓDŁO: Motor1