WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Naked – skaner ciała 3D w lustrze

Jeśli macie problemy z wagą i ogólnym stanem Waszego ciała, to firma Naked Labs stworzyła coś z myślą o Was. Nic tak bowiem nie motywuje, jak szczegółowy skan, który daje Wam wgląd na wagę, poszczególne rozmiary oraz efekty uciążliwych ćwiczeń.

Nic więc dziwnego, że kalifornijski startup zebrał aż 14 milionów dolarów na rozpoczęcie masowej produkcji Naked. Na ten sprzęt składają się dwa równie zaawansowane elementy – waga i lustro od podstaw napakowane elektroniką. Te skanują całe działo pod wieloma kątami, co ostatecznie owocuje informacją o wadze, zawartości i wagi tkanki tłuszczowej oraz mięśni. W grę wchodzą również rozmiary 10 partii ciała z maksymalnie 5-milimetrowym błędem pomiarowym. Wszystko to ma umożliwić klientom monitorowanie ich postępów w zakresie diety, czy ćwiczeń na smartfonie z Androidem oraz iOSem.

Skaner Naked oparto o najnowsze sensory Intel RealSense, które według Naked Labs są obecnie najdokładniejszymi rozwiązaniami na rynku. Całość napędza również procesor “o jakości rodem z laptopów”, który zapewnia wszystkie te dane Twojemu smartfonowi za pośrednictwem łączności Wi-Fi lub Bluetooth. Jeśli jesteście zainteresowanie, to na ogólną dostępność Naked przyjdzie Wam poczekać do czwartego kwartału bieżącego roku, choć nie wiadomo, jak to będzie z krajami na terenie Europy. Cena takiego cuda będzie wynosić 1395$.

Źródło: Venturebeat
Zdjęcia: Nakedlabs