Reklama
aplikuj.pl

Namierz telefon i sprawdź, gdzie znajduje się urządzenie

Telefon komórkowy to dzisiaj podstawowe narzędzie komunikacji, pracy, rozrywki czy nauki, z którego korzysta niemal każdy z nas. Smartfony stały się tak popularne, że korzystają z nich nawet kilkuletnie dzieci i seniorzy. Rozwój technologii sprawił, że za pomocą telefonów płacimy za zakupy, obsługujemy media społecznościowe czy sprawdzamy najnowsze informacje. Nic więc dziwnego, że utrata dostępu do naszego urządzenia może być zaledwie początkiem przykrych konsekwencji. Warto wówczas skorzystać z opcji namierzania telefonu, którą dziś daje nam internet.

Jakie narzędzie do lokalizacji wybrać?

W sieci znaleźć można dziś informacje na niemal każdy temat i wyjątkiem nie jest tutaj wątek smartfonów. Nowoczesne urządzenia to prawdziwe kopalnie wiedzy i danych, które w niewłaściwych rękach mogą przysporzyć sporo problemów właścicielom takiego urządzenia. Dane do kont bankowych, bezgotówkowe środki płatnicze, dostęp do mediów społecznościowych czy prywatne dokumenty to tylko niektóre z udogodnień, które oferują nam telefony. Problemy zaczynają się, gdy telefon zgubimy lub zostanie on skradziony, a nasze wspomniane wyżej dane trafią w ręce złodzieja czy nieuczciwego znalazcy. Większość osób stara się więc możliwie dobrze zabezpieczyć swoje urządzenie, a to z kolei przekłada się na zainteresowanie usługami takimi jak Lokalizo. Dzięki aplikacji i serwisowi jesteśmy w stanie namierzyć nasz telefon, sprawdzić historię jego położenia czy prześledzić historię połączeń lub wiadomości. Pamiętać jednak należy, że tego rodzaju aplikacje zazwyczaj są płatne (poza nielicznymi wyjątkami) i wymagają zgody na zainstalowanie w pamięci namierzanego telefonu odpowiedniego oprogramowania.

Dlaczego warto namierzać telefon?

Wiele osób zastanawia się, jak namierzyć telefon. Okazuje się, że dziś z takiego narzędzia skorzystać możemy już z poziomu między innymi konta Google (analogiczną usługę oferuje także Apple). Możemy wówczas namierzyć nasz telefon, zdalnie go zablokować i wymazać jego pamięć wewnętrzną, co czyni go bezużytecznym w rękach na przykład złodzieja. Niektórzy wolą jednak skorzystać z opcji rozszerzonych, takich jak wspomniana wcześniej aplikacja Lokalizo.pl, w której lokalizacja telefonu jest jedynie jedną z opcji. Takie rozwiązanie powstało z myślą nie tylko o naszych własnych urządzeniach, ale na przykład o smartfonach powierzanych dzieciom. Dzięki takiemu rozwiązanie opiekunowie mogą sprawować nad telefonem kontrolę rodzicielską, która jest niezwykle ważna zwłaszcza w przypadku najmłodszych. Z namierzania telefonu i śledzenia jego aktywności chętnie korzystają też pracodawcy, którzy w ten sposób sprawdzają, do czego używane są urządzenia firmowe powierzone pracownikom. Przed skorzystaniem z którejkolwiek z wymienionych wyżej usług warto sprawdzić jej regulamin, zasady działania i cennik.


Artykuł napisany przy współpracy z lokalizo.pl