Reklama
aplikuj.pl

Naprawa Steam Decka na gwarancji wreszcie możliwa. Valve i tak się z tym spóźniło

steam deck

Do tej pory zepsutego Steam Decka klienci mogli naprawić albo własnymi siłami, albo z pomocą niezależnych serwisów w okolicy. Valve jednak wreszcie się obudziło, otwierając oficjalne centra napraw, dzięki którym naprawa Steam Decka na gwarancji (i nie tylko) będzie wreszcie możliwa, choć szczegółów nadal brakuje.

Valve wreszcie sprawi, że naprawa Steam Decka na gwarancji będzie w ogóle możliwa

Właśnie firma Valve potwierdziła, że Steam Deck może być teraz wysłany do naprawy, a jeśli jest na gwarancji, klient nie będzie musiał nic płacić za naprawy (które są objęte gwarancją). Jednak zgodnie z oczekiwaniami, fizyczne uszkodzenia nie są objęte gwarancją, ale firma niestety nadal nie zamieściła pełnej listy usług naprawczych, które obejmuje. Na dodatek nie określiła, kto tak naprawdę będzie prowadził same warsztaty naprawcze, a że własnych serwisów nie ma, możliwe jest, że będzie zlecać naprawę zewnętrznym warsztatom.

Czytaj też: Dwie nowe egzoplanety przypominające Ziemię odkryte przez astronomów. Nadają się dla nas?

W praktyce właściciele Steam Deck, którzy mają problemy sprzętowe ze swoimi urządzeniami, będą musieli najpierw skontaktować się z obsługą. Po potwierdzeniu przez zespół obsługi klienta, urządzenie będzie musiało zostać wysłane do wskazanego warsztatu, a „po dotarciu na miejsce zespół zdiagnozuje urządzenie, naprawi w razie potrzeby [i możliwości], a następnie wyśle naprawioną jednostkę z powrotem”.