Reklama

Naruto World nowym parkiem rozrywki w Szanghaju

Już niedługo powstanie Naruto World/źródło: cc wikimedia

Już niedługo znana seria mangi i anime Naruto zawładnie centrum handlowym w Szanghaju. Powstanie tam pierwsze zadaszone wesołe miasteczko Naruto World w Chinach utrzymane w klimacie popularnej franczyzy.

Naruto World będzie się mieści w centrum handlowym Shanghai New World. Zajmie 7000 metrów kwadratowych na 11 piętrze zabytkowego budynku, który ma ponad 100 lat.

Zarządzaniem parku zajmie się firma Nelke Planning Co. Ponadto spółka odpowiada za produkcję wielu przedstawień teatralnych na podstawie znanej serii mang, anime i gier wideo. Nazywa je “przedstawieniami 2,5D”.

Nelke Planning uzyskało oficjalną licencję na otwarcie parku Naruto World od komitetu produkcyjnego. W jego skład wchodzą korporacje takie jak Shueisha, TV Tokyo Corp., Pierrot Co. Nelke Planning planuje również rozwój innych rozrywkowych z wykorzystaniem popularnej serii Naruto.

Manga Naruto autorstwa Masashiego Kishimoto była publikowana w magazynie Shuukan Shounen Jump w latach 1999-2014. Opowiadała o przygodach młodego ninja, Naruto Uzumaki.