NASA szuka ludzi, którzy spędzą w odosobnieniu 8 miesięcy. W jakim celu?

lot na ksiezyc

Długoterminowym celem NASA jest wysłanie ludzi na Marsa do 2030 roku. Zanim jednak ktokolwiek poleci na Czerwoną Planetę, amerykańska agencja zamierza sprawdzić ochotników, którzy byliby w stanie to zrobić.

Z ogłoszenia wynika, że NASA szuka sześciu osób gotowych do umieszczenia w izolacji na osiem miesięcy. W ramach tych działań naukowcy chcą sprawdzić, jakie będą fizjologiczne i psychologiczne skutki izolacji ludzi, którzy w przyszłości wezmą udział w misjach na Księżyc i Marsa.

Jeśli chcielibyście wziąć udział w takim przedsięwzięciu, mamy co najmniej jedną złą wiadomość. Uczestnicy muszą bowiem mieć od 30 do 55 lat, amerykańskie obywatelstwo, biegle władać językiem rosyjskim i angielskim, mieć wykształcenie wyższe (najlepiej magisterskie, doktorskie lub medyczne), a także ukończyć szkolenie wojskowe.

Czytaj też: Czym są te tajemnicze struktury na Marsie?

Niestety, nie znamy dokładnych stawek oferowanych przez NASA. Badania mają pomóc agencji przygotować się na wyzwania związane z badaniem przestrzeni kosmicznej i sprostanie wynikających z tego tytułu problemów. NASA planuje powrót na Księżyc w 2024 roku w związku z programem Artemis, lecz misja może się opóźnić w związku z obecnie trwającą pandemią.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News