Reklama
aplikuj.pl

NASA zamierza wynajmować pokoje w kosmosie

To, co do niedawna wydawało się jedynie motywem z filmów science-fiction, może wkrótce stać się rzeczywistością. NASA zamierza bowiem rozpocząć komercyjne wynajmowanie kwater na orbicie okołoziemskiej.

Już od jakiegoś czasu mówiło się o turystyce kosmicznej, która miałaby obejmować loty na orbitę okołoziemską. Ma to być ogromny krok w kwestii podboju kosmosu.

Amerykańska agencja rozpoczęła już współpracę z firmą Axiom Space, której zadaniem będzie przygotowanie modułów mieszkalnych. Zostaną one zamontowane na terenie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W bardziej odległej perspektywie te moduły miałyby stanowić odrębną część ISS, przeznaczoną dla turystów, naukowców oraz szkolących się astronautów.

Przedstawiciele Axiom Space twierdzą, że pierwsi turyści powinni znaleźć się w obrębie ISS już w 2021 roku. Komercjalizacja przestrzeni kosmicznej wydaje się naturalnym elementem związanym z eksploracją kosmosu. Kwestią czasu będzie postawienie kwater na powierzchni Księżyca. Kto wie, być może kolonizacja nawet bardziej odległych obiektów, takich jak Mars, nastąpi wcześniej niż moglibyśmy przypuszczać?