Reklama

National Theatre udostępni za darmo kolejne spektakle. Wśród nich Koriolan!

Nationa Theatre at Home, National Theatre sztuki online, teatr online

Londyński National Theatre po Frankensteinie udostępni za darmo kolejne spektakle teatralne. Sprawdźcie co jeszcze będziemy mogli obejrzeć.

Czytaj też: The 100 – zobacz pierwszą zapowiedź finałowego sezonu. Kiedy premiera?

Od 30 kwietnia do 7 maja mieliśmy okazję oglądać na kanale National Theatre spektakl Frankenstein w wersji z Jonnym Lee Millerem w roli Frankensteina i Benedictem Cumberbatchem jako potworem. Zaś od 1 do 8 maja dostępna jest wersja, w której panowie grają odwrotne role. Oba spektakle zebrały ponad milion wyświetleń. Od dzisiaj dostępny jest również Antoniusz i Kleopatra z Ralphem Fiennesem i Sophie Okedo w rolach głównych.

Idąc za ciosem National Theatre udostępni nam w kolejnych tygodniach następne sztuki teatralne z gwiazdorską obsadą.

Od 14 maja dostępny będzie Barber Shop Chronicles w reżyserii Bijana Sheibaniego. W rolach głównych Fisayo Akinade, Hammed Animashaun i Cyril Nri. Spektakl został nakręcony w teatrze National Dorfman w 2018 roku. Te nagranie nie było nigdy wcześniej udostępniane, więc widzieli je tylko ci, którzy byli obecni w teatrze.

Kolejne trzy dramaty były już transmitowane w kinach ramach National Theatre Live.

Od 21 maja widzowie będą mogli zobaczyć Gillian Anderson jako Blanche Dubois i Vanessę Kirby roli Stelli w Tramwaju zwanym pożądaniem w reżyserii Benedicta Andrewsa. Spektakl nagrano w Young Vic w 2014 roku.

28 maja na kanale pojawi się The National wyreżyserowany przez Jeremy’ego Herrina i nakręcony w 2013 roku. Zobaczymy tam Phila Danielsa jako Boba Mellisha, szefa Partii Pracy podczas kryzysu parlamentarnego w Wielkiej Brytanii w 1974 roku.

Czwartą sztuką teatralną, którą obejrzymy od 4 czerwca będzie Koriolan w reżyserii Josie Rourke. spektakl nagrano w Donmar Warehouse w 2013 roku. W roli głównej występuje Tom Hiddleston.

Wszystkie dramaty dostępne będą przez tydzień. Każdy z nich dostępny będzie od godziny 20:00 wyznaczonego dnia. Transmisja jest darmowa, ale pojawia się prośba o przekazanie darowizny na rzecz National Theatre.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News