Reklama
aplikuj.pl

Naukowcy zidentyfikowali cechę osobowości, po której można przewidzieć jak często ćwiczycie

planowanie, siłownia planowanie, ćwiczenia planowanie, ćwiczenia osobowość, siłownia osobowość

Badania pokazują, że osoby planujące swoje cele mogą angażować się w większą aktywność fizyczną. Dotyczy to między innymi wizyt na siłowni czy na basenie.

Sumienność od zawsze wiązana jest ze zdrowymi zachowaniami. Zawężenie tej cechy do samego planowania pozwoliło naukowcom skupić się na procesach psychologicznych – takich jak elastyczność umysłowa czy zdolność do dokonywania krótkoterminowych poświęceń w dążeniu do przyszłego sukcesu.

Czytaj też: Nasz przodek miał łatwiejszy poród niż współczesne kobiety

Badacze łącznie sprawdzali obecność na siłowni 282 osób przez okres 20 tygodni. Były to osoby, które zapisały się na studia na początku zimowego semestru akademickiego 2018 roku. Zebrali oni także dane z 2017 roku. Uczestnicy przedstawili pisemny opis planów ćwiczeń i samemu dawali wiadomości zwrotne o tym, czy jest on wykonywany.

Wszystkie osoby doświadczyli podobnego spadku chodzenia na siłownię w trakcie semestru. Jednakże osoby oceniające się wysoko odnośnie planowania chodzili na siłownię znacznie regularniej przez dwa semestry. Oznacza to, że po samym aspekcie planowania można stwierdzić, jak w pewnych kwestiach zachowa się dana osoba.

Czytaj też: Atmosfera Wenus wciąż zawiera wiele tajemnic

Źródło: Medicalxpress