Reklama
aplikuj.pl

Nawet Wojsko USA nie ryzykuje z koronawirusem

koronawirus, wojsko USA, ćwiczenia wojskowe,

Wojsko USA właśnie anulowało wiele wojskowych ćwiczeń z powodu zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19.

Jak podaje Popular Mechanics, dotychczas anulowane ćwiczenia obejmowały Siły Amerykańskie w Korei Południowej i we Włoszech, ale Pentagon twierdzi, że może nastąpić więcej odwołań. Mowa dokładnie o dwóch zorganizowanych sesjach ćwiczeń.

Jedne miały odbyć się w zeszłym tygodniu w Korei Południowej, która przeżywa jedną z największych epidemii poza Chinami. Już teraz wiemy, że jeden żołnierz USA stacjonujący w Korei Południowej i jeden żołnierz zależny od Stanów Zjednoczonych zachorowali na koronawirusa.

Kolejne ćwiczenie, które zostało odwołane, dotyczyło spadochroniarzy 173. Brygady Powietrznodesantowej. Brygada z siedzibą we Włoszech wysłała do Izraela około 300 żołnierzy na wspólne ćwiczenia Eagle Genesis z Izraelskimi Siłami Obronnymi. Według Stars and Stripes, izraelskie środki powstrzymujące rozprzestrzenianie się wirusa wymusiły anulowanie ćwiczeń.

Marines USA pijący krew kobry królewskiej w ramach treningu przetrwania w dżungli podczas ćwiczenia Cobra Gold 2020 w Ban Chan Khrem, Tajlandia, 2 marca 2020 r.

Tymczasem wojsko USA nie planuje anulować trwających ćwiczeń Cobra Gold. To organizowane co roku ćwiczenia w Tajlandii, które mają na celu zacieśnianie więzi między Stanami Zjednoczonymi a Azją Południowo-Wschodnią.