Reklama
aplikuj.pl

Nawigacyjne buty Hondy Ashirase wesprą osoby z dysfunkcją wzroku

Nawigacyjne buty Hondy, buty Hondy

W ramach programu Ignition mającego na celu rozwój wszelakiej maści biznesów Hondy, Honda Motor Co. ogłosiła powstanie firmy Ashiras. Pierwszym owocem ich pracy będą specjalne buty Hondy.

Honda poinformowała, że na świecie ​​istnieje spora liczba osób niewidomych i niedowidzących, które potrzebują pomocy podczas chodzenia i stąd powstał pomysł stworzenia tego typu butów. Ich produkcją i opracowaniem zajmie się powiązana z Hondą firma Ashiras, dla której będzie to pierwszy zaawansowany technologicznie projekt. Ten może i jest dość rewolucyjny, ale nie jest przeznaczony do samochodów i nic w tym dziwnego.

Czytaj też: Bombowce B-21 prawie gotowe. Lotnictwo USA już chce więcej

Honda już od wielu lat jest nie tylko producentem samochodów. Teraz to już technologiczny kolos, który stale opracowuje nowe produkty, aby pomóc w różnych dziedzinach życia, co widać zwłaszcza w rodzimym kraju firmy, czyli w Japonii.

Roboty wszelakiej maści, a nawet automatyczne kosiarki – m.in. takie gadżety wyszły spod „ręki” Hondy, która jednak w przyszłości będzie podbijać nowe dziedziny na rynku za sprawą specjalnie stworzonych do tego firm. Wyjdzie to Hondzie zapewne na plus – zarówno pod kątem marketingu, jak i wizerunku, bo firma zajmująca się wszystkim może nie wyglądać najlepiej w oczach konsumenta.

Czytaj też: Test Sennheiser Momentum True Wireless 2, czyli eleganckich słuchawek TWS

Ashirase, to nadchodzące buty Hondy specjalnie dla osób z wadami wzroku

Te nowe buty Hondy powstały z potrzeby pomocy innym, ale to nie pierwszy raz, kiedy firma celuje w niszę realizując projekt. W zeszłym roku firma wprowadziła na rynek Ropot, małego robocika do montażu na plecaku, który ostrzega 7-letnie dzieci w Japonii podczas chodzenia. Teraz również wzięła na celownik chodzenie, ale tym razem poszła w najbardziej związaną z tym dziedzinę.

Podlegająca Hondzie firma Ashiras opracuje system nawigacji do butów, aby wspierać osoby z dysfunkcjami wzroku. Honda zamierza rozpocząć sprzedaż butów Ashirase do marca 2023 roku i choć do tego jeszcze długa droga, to na ich temat wiemy praktycznie wszystko.

Czytaj też: SK Hynix o pamięciach HBM3. Transfery z kosmosu

Ashirase będą miały w sobie silniczki wibrujące oraz czujnik ruchu i połączą się ze smartfonami użytkowników przez Bluetooth, dzięki czemu będą miały łączność GPS. Za pomocą dobranych do nerwu stopy wibracji Ashirase podpowie użytkownikowi, kiedy należy iść prosto, skręcić w prawo, skręcić w lewo, czy zatrzymać się. Honda zaznacza, że produkt będzie umożliwiał intuicyjne zrozumienie trasy, aby użytkownicy nie musieli stale trzymać smartfona w ręce i wsłuchiwać się w powiadomienia.