Reklama
aplikuj.pl

Netflix dodaje obsługę Exynos 2200, chipsetu napędzającego serię Galaxy S22

netflix
The Netflix Inc. website and logo are displayed on laptop computers arranged for a photograph in Washington, D.C., U.S., on Tuesday, Jan. 21, 2014. Netflix Inc., the largest subscription streaming service, is expected to release earnings data on Jan. 22. Photographer: Andrew Harrer/Bloomberg via Getty Images

Nowa seria flagowców Samsung zadebiutuje już na początku lutego i choć na temat tych urządzeń przecieki zdradziły nam niemal wszystko, to oficjalnie firma ujawniła niewiele. Teraz wydaje się, że Netflix potwierdził nam kluczowy szczegół ich specyfikacji.

O obecności Exynosa 2200 na pokładzie serii Galaxy S22 wiemy od dawna, więc informacja ujawniona przez Netflix nikogo nie zaskoczy. Jest jednak kolejnym potwierdzeniem, które pojawia się przed premierą tych smartfonów. Te mają bowiem zadebiutować już 9 lutego, podczas wydarzenia Galaxy Unpacked 2022.

Netflix dodaje Exynos 2200 SoC do swojej listy obsługiwanych chipsetów

Serwis na bieżąco aktualizuje swoją listę smartfonów i tabletów obsługujących streaming HD. Warto jednak wiedzieć, że Netflix posiada podobny wykaz kompatybilnych chipsetów, który (jak zauważył serwis Andriod Police) został niedawno zaktualizowany o nowy SoC – Exynos 2200. I choć nie wymieniono Galaxy S22 z nazwy, to mamy jasne potwierdzenie obecności tego układu w nowych flagowcach.

Seria Galaxy S22 będzie więc obsługiwać Netflix HD (i HDR zapewne też), co raczej nie jest dla nikogo żadnym zaskoczeniem. Warto tylko pamiętać, że Exynos 2200 będzie napędzał te modele tylko na niektórych rynkach. Wedle doniesień, w tym także w Europie. W Stanach Zjednoczonych, Chinach i Indiach Galaxy S22 będą napędzane przez Snapdragon 8 Gen 1.