Reklama
aplikuj.pl

Netflix podnosi ceny. Czy dotknie to też Polskę?

netflix
The Netflix Inc. website and logo are displayed on laptop computers arranged for a photograph in Washington, D.C., U.S., on Tuesday, Jan. 21, 2014. Netflix Inc., the largest subscription streaming service, is expected to release earnings data on Jan. 22. Photographer: Andrew Harrer/Bloomberg via Getty Images

Wszystko wokół drożeje. Z tym smutnym faktem musimy się pogodzić, bo ten stan rzeczy potrwa jeszcze przez dłuższy czas. Nic więc dziwnego, że także Netflix podnosi ceny. Po USA i Kanadzie, przyszedł czas na Wielką Brytanie i Irlandię.

Netflix podnosi ceny pakietów w Wielkiej Brytanii i Irlandii

Jakiś czas temu jeden z największych serwisów streamingowych na świecie zdecydował się na podniesienie cen planów subskrypcyjnych w USA i Kanadzie. Raczej nikt nie oczekiwał, że tylko na tych dwóch krajach się skończy. Na razie jednak Netflix ograniczył się do zmian w cenniku obowiązującym dla mieszkańców Wielkiej Brytanii i Irlandii, ale powinniśmy zaciąć się już szykować na to, że podobna zmiana może pojawić się też w Polsce.

W Wielkiej Brytanii podniesiono ceny pakietu podstawowego i standard o 1 funt ( po zmianie kosztują kolejno 7 i 11 GBP), zaś o 2 funty, do 16 GBP, wzrosła cena pakietu premium. W przypadku Irlandii nowe miesięczne koszty wynoszą kolejno 9, 15 i 21 euro, co przekłada się na podwyżkę o 1,2 i 3 euro.

Na razie oczywiście Netflix nie zapowiadał podniesienia cen w Polsce i mamy nadzieję, że przez dłuższy czas taki stan rzeczy się utrzyma. Być może serwis nie wprowadzi tego w najbliższych miesiącach, przez wzgląd na dwie nowe platformy – HBO Max, które już u nas zadebiutowało i DIsney+, które ma mieć premierę latem tego roku. Jesteśmy jednak pewni, że prędzej czy później podwyżki nastąpią.