Reklama
aplikuj.pl

Netflix przywraca jakość treści w niektórych częściach Europy

Netflix marzec 2020, Dom z papieru sezon 4, After Life sezon 2, Mandy, Faceci w czerni, Tyler Ryke: Ocalenie, Bagienna cisza, Netflix, Netflix seriale, Netflix filmy, Netflix premiery 2020

W marcu Netflix ogłosił, że obniża jakość przesyłania strumieniowego w niektórych częściach Europy, Australii, Indii czy Ameryce Łacińskiej. Miało to związek z tym, że ludzie masowo zaczęli zostawać w domu i korzystać z internetu.

Kraje na całym świecie zaczynają powoli wracać do normy, więc Netflix powoli też zwiększa jakość przesyłania strumieniowego. Póki co treści 4K wróciły do Danii, Norwegii czy Niemczech. Netflix powoli zwiększa jakość, aby nie dopuścić do przeciążenia infrastruktury.

Czytaj też: Nowe informacje o AMD Ryzen 7 4700G

Netflix to nie jedyna firma, która zdecydowała się na obniżenie jakości. To samo zrobił YouTube, Amazon czy Apple. W tych przypadkach nic jeszcze nie wiemy o zwiększaniu jakości treści.

Jakość 4K powinna być już niedługo dostępna we wszystkich krajach. No chyba, że coś pójdzie nie tak, ale na razie wszystko jest na najlepszej drodze do powrotu do normalności.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News