Reklama
aplikuj.pl

Netflix ujawnia, jak będzie radził sobie z udostępnianiem haseł

Od dawna mówi się o tym, że Netflix zamierza położyć kres niezgodnemu z regulaminem udostępnianiu haseł. Serwis powziął już ku temu pewne kroki, a teraz zaktualizował centrum pomocy informując, w jaki sposób to wszystko ma działać.

Netflix traci ogromne pieniądze na tym, że klienci współdzielą konta niezgodnie z regulaminem, czyli poza jednym gospodarstwem domowym. Dla wielu jest to świetny sposób na oszczędność, w końcu w ten sposób mogą zapłacić 15 zł zamiast 29, które normalnie trzeba wydać na samodzielną subskrypcję. Oczywiście platformie się to nie podoba, dlatego teraz rozwiązuje ten problem. Aktualizacja centrum pomocy odbyła się na razie w USA i Kanadzie, ale nie ma wątpliwości, że to tylko kwestia czasu, aż dotrze też do Polski.

Wszystko oczywiście odbywa się na podstawie lokalizacji, adresu IP czy identyfikatora urządzeń, więc przynajmniej raz na 31 dni trzeba będzie zalogować się i obejrzeć coś na platformie korzystając z sieci Wi-Fi. Netflix nie będzie pobierał opłat za korzystanie w innych miejscach, ale konieczne będzie podawanie tymczasowego kodu logowania, który będzie ważny przez 7 dni. Rozwiązuje to więc problem z podróżowaniem.

Tylko czy rozwiązuje problem z nieregulaminowym współdzieleniem kont? Raczej nie, w końcu to żaden problem raz na tydzień wpisać kod, a jeśli korzystamy z konta bliskiego znajomego czy rodziny, z którą nie mieszkamy, pojawienie się u takiej osoby i zalogowanie z wykorzystaniem sieci Wi-Fi raz w miesiącu też nie powinno nastręczać zbyt wielu kłopotów.