WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nie liczcie na system Hongmeng OS na smartfony

Chociaż wielu uważało, że system Hongmeng OS będzie zamiennikiem systemu Android w wykonaniu firmy Huawei, to ta zdaje się mieć inne plany. O nich poinformowała wiceprezes firmy, Catherine Chen, która oświadczyła, że ​​system operacyjny nigdy nie miał zastąpić Androida – jest przeznaczony do zastosowań biznesowych i Internetu rzeczy (IoT).

Czytaj też: Sony Xperia 1R z wyświetlaczem 5K?

Chen ujawniła te informacje podczas spotkania przy stole medialnym w Brukseli. Przyznała, ze Hongmeng OS został ostatnio zastrzeżony, jako znak towarowy i zawsze był przeznaczony do użytku przemysłowego i rozwijał się na długo przed dyskusjami na temat zastąpienia Androida, po ogłoszeniu wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Nie należy jednak pominąć tego, że oficjalnie sprawa tego systemu operacyjnego pojawiła się po zniesieniu zakazu handlu, więc to prawdopodobne, że Huawei myślał o uczynieniu tego systemu mobilnym.

Ma to sens, ponieważ Hongmeng zawiera znacznie mniej linii kodu – setki tysięcy, a nie dziesiątki milionów, jak mobilne systemy operacyjne. Cechuje się przy tym podobno wyjątkowo niskimi opóźnieniami w porównaniu do systemów operacyjnych na smartfonach, choć nie mam pojęcia, co ta informacja od Chen miała nam przekazać.

Czytaj też: Google Pixel 4 i Pixel 4 XL mogą otrzymać rekordowy zapas RAMu

Źródło: GSMArena